Wydarzenia 2012
 

Akcja "Góra grosza"
13-12-2012  
 

Nasze przedszkolaki wraz z rodzicami przyłączyły się do XIII Edycji akcji "Góra Grosza", organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom pod patronatem MEN. Celem akcji było uświadomienie dzieciom, że nawet najmniejsze nominały zebrane w całość mogą odmienić smutny los samotnych dzieci.


Akcja przeprowadzona została poprzez zbiórkę monet (od 0,01 gr do 5 zł) w dniach od 26.11.2012 do 07.12.2012 r.


Zebrane pieniądze w kwocie 85 zł 17 gr przekazaliśmy na pomoc dzieciom z domów dziecka.


Bardzo dziękujemy wszystkim dzieciom i ich rodzicom za poparcie naszej akcji.

 

Konkurs plastyczny "Anioły Bożego Narodzenia"
12-12-2012  
 

W naszym Przedszkolu odbył się rodzinny konkurs plastyczny "Anioły Bożego Narodzenia". Celem konkursu było rozwijanie wrażliwości estetycznej i uzdolnień plastycznych dzieci przez wspólne rodzinne tworzenie, kształtowanie aktywnej i twórczej postawy społeczności przedszkolnej wobec sztuki oraz tradycji związanej ze Świętami Bożego Narodzenia oraz integracja rodziny przez wspólne spędzenie wolnego czasu z własnym dzieckiem.


Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom i dzieciom, za przygotowanie przepięknych Aniołów.

Wręczenie upominków i dyplomów nastąpi 13.12.2012 r.

 
Zapraszamy wszystkich rodziców do oglądania tych prac w galerii "Aniołów Bożego Narodzenia" w holu naszego przedszkola.

 

Pomagamy potrzebującym
08-12-2012  
 

Okres oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia jest także okresem szczególnej pamięci o osobach potrzebujących.

W ramach przedświątecznej pomocy przedszkolaki wraz z rodzicami i pracownikami przedszkola wsparły akcję Stowarzyszenia „Wielka akcja dla dzieciaków” organizującego zbiórkę słodyczy dla dzieci chorych oraz wykluczonych społecznie z rejonu Katowic. Zebrane słodycze zostały przekazane do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka.
Wszystkim, którzy przyłączyli się do mikołajkowej zbiórki słodyczy serdecznie dziękujemy!


Ponadto za pośrednictwem jednego z naszych rodziców nawiązaliśmy współpracę z Domem Opieki Społecznej dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej umysłowo w Pilchowicach. Przedszkolaki przygotowały świąteczne ozdoby choinkowe i wspaniałe rysunki. Udało się także zebrać: płyty CD z muzyką, książki, maskotki i odzież. Wszystkie te rzeczy zostały przekazane za pośrednictwem „naszego” Świętego Mikołaja podopiecznym domu. Mamy nadzieję, że choć w małej części przyczyniliśmy się do uśmiechu na ich twarzach! A dzięki temu i nasze Święta nabiorą szczególnego blasku !!!

 

Święty Mikołaj w naszym przedszkolu
05-12-2012  
  Środa była w przedszkolu dniem oczekiwania na Ważnego Gościa. Tego dnia dzieci miał odwiedzić Święty Mikołaj. A że On zawsze dotrzymuje słowa, to i tym razem- mimo poważnych trudności z podróżowaniem - nie zawiódł dzieci. Było wiele radości, zabawy i poważnych rozmów z gościem.
Święty Mikołaj obdarował dzieci słodyczami i obiecał, że każde dziecko odwiedzi nocą....Wizytę poprzedził wesoły spektakl, który bardzo podobał się przedszkolakom. Teraz znowu trzeba czekać cały rok na ponowne odwiedziny Mikołaja!!
 

Fotogaleria

 

"Dzień Pluszowego Misia" w grupie Biedronki
22-11-2012  
  Jak co roku, w naszym przedszkolu obchodzono Dzień Pluszowego Misia. Dzieci z grupy Biedronki przyniosły swoje ukochane misie do Przedszkola. Każdy przedszkolak w kilku zdaniach przedstawił swojego misia kolegom i koleżankom. Dzieci zaprosiły swoich pluszowych przyjaciół do wspólnego tańca, oraz zabawy w kącikach.
 

Fotogaleria

 

Zaproszenie do konkursu

19-11-2012  
  Zapraszamy nauczycieli wychowania przedszkolnego, psychologów, pedagogów, rodziców, studentów, do udziału w konkursie literackim „Napisz bajkę”. Zobacz szczegóły (pdf).
 

Tydzień ekologii

13-11-2012  

We wtorek, 13 listopada, w naszym przedszkolu odbył się ekologiczny pokaz mody. Stroje wykonane z materiałów nadających się do recyklingu, na wybiegu w rytmie muzyki zaprezentowały Ekomodelki.

Każda grupa zaprojektowała, a następnie wykonała strój promujący przetwarzanie surowców wtórnych. Pokaz ozdobiły prace przestrzenne zachęcające do segregacji śmieci. Teraz każdy przedszkolak wie, że przy użyciu „śmieci” można wyczarować bajkowe cuda.

Prace stworzone podczas ekologicznego tygodnia zostały zgłoszone do udziału w konkursie. Na prace można głosować na stronie internetowej www.buliba.pl

 

 

Fotogaleria

 

Święto Niepodległości

11-11-2012  
 

Uroczystość z okazji Święta Niepodległości przygotowana została przez dzieci z grup starszych „Żabki” oraz „Pszczółki”.

Starszaki śpiewały pieśni patriotyczne, recytowały wiersze, prezentowały symbole narodowe, upamiętniając w ten sposób odzyskanie niepodległości przez Polskę.

 

Fotogaleria

 

IV Edycja Konkursu Miejskiego "Bajki mojego dzieciństwa - W.Chotomska"

 

Konkurs wewnętrzny na terenie Przedszkola nr 29

05-11-2012  
 

W dniu 5 listopada 2012 r. w naszym przedszkolu odbył się wewnętrzny konkurs w celu wybrania osoby reprezentującej naszą placówkę w wyżej wymienionym konkursie.

Do konkursu przystąpiły trzy 6-letnie dziewczynki z grup najstarszych: Natalia Stachańczyk, Julia Nawrot i Karolina Kulig. Ocenie podlegało 10 wierszy Wandy Chotomskiej. Jury zadawało uczestnikom pytania dotyczące znajomości wierszy i oceniało ich wypowiedzi.

Wszystkie uczestniczki wykazały się obszerną wiedzą. Jednak według regulaminu tylko jedna osoba może reprezentować naszą placówkę w miejskiej edycji konkursu w dniu 27 listopada, w Przedszkolu nr 39. Została nią Natalia Stachańczyk z grupy „Pszczółki”, której serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia!

 

Fotogaleria

 

Jak bezpiecznie zachowywać się w wodzie

19-10-2012  
 

Błękitny delfin Wopruś, oraz ratownik Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Grzegorz Hofman uczył przedszkolaki z Przedszkola nr 29 z Oddziałami Integracyjnymi, jak bezpiecznie zachowywać się w wodzie.

Więcej>>>

 

Pasowanie na przedszkolaka

19-10-2012  
 

W dniu 19.10.2012 r. odbyło się "PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA" dzieci uczęszczających pierwszy rok do naszego przedszkola.

"Pasowanie na przedszkolaka" to święto, które na stałe zagościło w naszym kalendarzu imprez przedszkolnych, szczególnie ważne dla nowoprzyjętych dzieci. Maluchy do tego dnia przygotowywały się od początku pobytu w przedszkolu, aby dobrze i dzielnie zaprezentować krótki program artystyczny.

Dzieci odwiedziła Pippi Langstrumpf, która prowadziła zabawę, ale także stawiała dzieciom trudne pytania i zadania do wykonania. Wszyscy poradzili sobie świetnie!
Zanim dzieci oficjalnie zostały przedszkolakami, zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne: recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły.

Za swoje pierwsze wspólne występy dzieci otrzymały burzę oklasków.

Po części artystycznej nastąpiła "ceremonia" pasowania dzieci na dzielnych przedszkolaków przez Panią Dyrektor symboliczną kredką, poprzedzona złożonym przez dzieci ślubowaniem.

Na koniec każdy otrzymał pamiątkowy dyplom wraz z drobnymi prezentami - książeczkami i medalami imiennymi "Super Przedszkolak", ufundowanymi przez Telewizję Osiedlową Mydlice. Po uroczystości dzieci zostały zaproszone na słodki poczęstunek i zabawę przy muzyce.  

 

Fotogaleria

 

Zajęcia z cyklu "Dbamy o zdrowie"

 

W grupie 5-6 latków "Pszczółki" od października rozpoczął się cykl zajęć "Dbamy o zdrowie". Na pierwszych zajęciach Pani pielęgniarka omówiła zasady prawidłowego odżywiania, przedstawiła piramidę zdrowego żywienia, prezentując poszczególne jej stopnie.....

Więcej >>>

 

Jubileusz

 

W dniach 27 i 31 maja 2011 roku, odbyły się w przedszkolu uroczystości z okazji jubileuszu 25-lecia naszej placówki.

Więcej>>>