Wydarzenia 2016
 
Kolejne zajęcia z cyklu „Mamo, tato, pobaw się ze mną!”
15.12.2016

Za nami kolejne zajęcia z serii: „Mamo, Tato pobaw się ze mną!”. Tym razem wspólne zabawy nawiązywały tematycznie do zimy. Każdy uczestnik warsztatów - ten mały i ten duży, zabrał ze sobą do domu wykonane przez siebie prace oraz dobry humor.

 

Przypominamy, że warsztaty dla rodziców i dzieci w godzinach popołudniowych, odbywają się raz na kwartał.

O uczestnictwie w zajęciach decyduje kolejność zapisania się na listę chętnych znajdującą się u Pań w szatni.
 

Fotogaleria


Rozstrzygnięcie konkursu na „Najoryginalniejszą Ozdobę Bożonarodzeniową”
15.12.2016

9 grudnia minął termin składania prac w naszym konkursie na „Najoryginalniejszą Ozdobę Bożonarodzeniową”.

Uczestnicy mieli za zadanie przygotować (przy niewielkim udziale rodzica) świąteczną najoryginalniejszą ozdobę, wybierając dowolną technikę realizacji swojego pomysłu. Trzeba przyznać, że prace wykonane przez uczestników były piękne, wyjątkowe i często bardzo pracochłonne.

Jury miało ciężki orzech do zgryzienia, by wyłonić zwycięzców. Tak naprawdę każdy kto przygotował ozdobę już nim był.

 

W dniu 15 grudnia odbyło się uroczyste wręczenie nagród w postaci dyplomów oraz słodkości.

 

Wśród wyróżnionych znaleźli się: Filip Zając, Alicja Szostak, Jan Fil, Blanka i Weronika Książek, Natalia Czerny oraz Hania Sadłoń.

 

Serdecznie gratulujemy pomysłowości i kreatywności wszystkim uczestnikom!

Fotogaleria


Poznajemy ciekawe zawody
5.12.2016

Świat dorosłych, ich zawody, warsztat pracy, profesje a bardzo często jednocześnie pasja są niezwykle interesujące dla przedszkolaków.

Od grudnia grupa „Krasnoludki”, rozpoczyna cykl spotkań z zaproszonymi gośćmi, którzy przybliżą nam ten temat. Na pierwszym spotkaniu gościliśmy tatę Szymona. Pan Piotr zapoznał dzieci z pracą policjanta oraz ze swoją pasją jaką jest karate.

Nasz Gość opowiedział wszystkim o wykonywanym przez siebie zawodzie. Cierpliwie udzielał informacji o tym, kto to jest policjant, co robi, gdzie można go spotkać. Przybliżył dzieciom jakimi pojazdami poruszają się Policjanci oraz jakie zwierzęta wspomagają ich w pracy.

Podczas tego spotkania dowiedzieliśmy się jak ważną i odpowiedzialną pracę wykonuje tata Szymona. Jest on również posiadaczem czarnego pasa w karate i po pracy w policji prowadzi zajęcia z dziećmi. W bardzo interesujący sposób opowiedział nam o historii karate, które jest nie tylko dyscypliną sportową ale i sposobem psychofizycznego doskonalenia.

 

Pan Piotr zaprezentował nam swoje umiejętności, którymi dzieci były zachwycone. Na zakończenie spotkania wszyscy wspólnie wykonaliśmy ukłon Rei, który jest nie tylko gestem grzecznościowym ale wyraża szacunek dla sztuki karate, wszystkich jej Mistrzów, nauczycieli Sensie, współćwiczących i siebie samego.


Zapraszamy Wszystkich rodziców do współpracy, każdy zawód jest interesujący i ciekawy. Nasze przedszkolaki z dumą pragną pochwalić się zawodem swojego rodzica przed kolegami. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania!

Fotogaleria


Święty Mikołaj w przedszkolu
02.12.2016

W dniu 2 grudnia 2016 r., ze sztuką teatralną zatytułowaną „Gdzie się podział Święty Mikołaj?” przyjechał do naszego przedszkola teatrzyk „Skrzat”. Wspólnie z aktorami dzieci szukały odpowiedzi na to ważne pytanie. Poszukiwania okazały sę skuteczne, bo w tym samym dniu, Mikołaj odwiedził nasze przedszkolaki.

W tym roku przyszedł tak wcześnie, bo pewnie nie mógł się doczekać wręczenia prezentów tak grzecznym dzieciom. Nasz ulubiony Święty odwiedzał wszystkie sale, gdzie serdecznie przyjmowali go najmłodsi. Każda grupa przedszkolna miała dla Mikołaja przygotowany muzyczny upominek w postaci piosenki.

 

Na koniec wszyscy obiecali, że znów cały rok będą bardzo grzeczni, by nasz wyjątkowy gość znów miał powód do złożenia nam wizyty.

Fotogaleria


Wróżby andrzejkowe
30.11.2016

Na zaproszenie koleżanek i kolegów ze Szkoły Podstawowej nr 30, grupa „Pszczółki” uczestniczyła 30 listopada w „Andrzejkowych wróżbach”.

Wróżki wprowadziły dzieci w zaczarowany świat, w którym każdy dobrze się bawił. Przy wesołej muzyce i wspólnej zabawie szybko minęły „Andrzejkowe wróżby”.

Fotogaleria


Sukces w Miejskm Konkursie Ekologiczno – Przyrodniczym
29-11-2016

W listopadzie, przedszkolaki z grupy „Biedronki” wzięły udział w II Miejskim Konkursie Ekologiczno-Przyrodniczym, pt. „Mój przyjaciel – zwierzak”.

 

Zadaniem dla przedszkolaków było wykonanie z materiałów ekologicznych pracy plastycznej przedstawiającej ulubionego zwierzaka. Komisji konkursowej szczególnie spodobała się praca Marysi Krupińskiej, której przyznano I miejsce.

Wręczenie nagród odbyło się 29 listopada 2016 r., w Gimnazjum nr 9 w Dąbrowie Górniczej.

 

Gratulujemy Marysi i życzymy dalszych sukcesów!
 


Sukces w konkursie plastycznym
27-11-2016

Otwarta Pracownia Artystyczna O!PA ( https://pl-pl.facebook.com/otwartapracowniaartystyczna/) znajdująca się w Dąbrowie Górniczej, szukała odpowiedzi na pytania:  "Kim lub czym i jaka jest nuda? Gdzie mieszka?  Jak wygląda?  Kiedy i po co nas odwiedza? Jest raczej miła czy raczej denerwująca? Można się z nią zaprzyjaźnić czy natychmiast trzeba przepędzić?"

 

Z odpowiedzią na te nurtujące pytania ruszyły nasze przedszkolaki – biorąc udział w ogłoszonym przez O!PA międzymiastowym konkursie plastycznym.

 

Oliwia Rado z grupy „Pszczółki” zajęła II miejsce, a Iga Piętak z grupy „Smerfy” zdobyła wyróżnienie. Dziewczynki wraz z opiekunami, uczestniczyły w projekcji filmu animowanego w sosnowieckim Kinie Helios, gdzie 27.11.br. odbyło się wręczenie nagród.

 

Okazało się ze nasze przedszkolaki znalazły „sposób na nudę”. Serdecznie gratulujemy!


VIII Edycja Miejskiego Konkursu „Bajki mojego dzieciństwa” - Jan Brzechwa
22-11-2016

 

Dnia 22.11.2016r. w Przedszkolu nr 39 w Dąbrowie Górniczej, odbył się konkurs pt. „ Bajki mojego dzieciństwa” - Jan Brzechwa.

 

Reprezentantem naszego przedszkola był Piotruś Chrząszcz z grupy „Muchomorki”. Wiersze znanego pisarza, to utwory, które od lat bawią i uczą kolejne pokolenia, dlatego ich znajomość została wykorzystana w zadaniach konkursowych.

 

Wszyscy uczestnicy prezentowali wysoki poziom wiedzy. Konkursowi towarzyszyła miła, serdeczna i przyjazna atmosfera. Każdy uczestnik otrzymał nagrodę i pamiątkowy dyplom.

 

 

Serdecznie dziękujemy Piotrusiowi za udział w konkursie i życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu swoich uzdolnień.
 

Fotogaleria


Narodowe Święto Niepodległości
10-11-2016

W dniu 10.11.2016 r., przedszkolaki z grup „Pszczółki” oraz „Smerfy”, przygotowały dla swoich kolegów i koleżanek poranek patriotyczny.

 

Było to związane z obchodzonym 11 listopada Narodowym Świętem Niepodległości. Mali patrioci recytowali wiesze oraz śpiewali piosenki o naszej Ojczyźnie, wszystkie dzieci odśpiewały hymn Polski. „Pszczółki” zaprezentowały jeden z polskich tańców narodowych – krakowiak, z Marcelem Skrzypkiem w roli krakowskiego Lajkonika.

 

Na zakończenie uroczystości Pani Dyrektor wręczyła dyplomy oraz nagrody przedszkolakom, które wzięły udział w konkursie „Moja mała Ojczyzna”:

  • 1 miejsce zajął Filip Zając,

  • 2 miejsce jury przyznało Zosi Kmiecik,

  • 3 miejsce zajęła Julia Marciniuk.

Pozostali uczestnicy konkursu, otrzymali dyplomy z wyróżnieniem i słodką nagrodą oraz gromkie brawa.
 

Fotogaleria


Wycieczka do Muzeum Pożarnictwa
9-11-2016

W dniach 8-9 listopada dzieci z grup: „Żabki „ i „Muchomorki” oraz „Smerfy” i „Pszczółki” odbyły wspólną wycieczkę do Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach. Na miejscu dzieci zostały serdecznie powitane przez przewodniczkę, która oprowadziła gości po muzeum.

Dzieci zapoznały się z ekspozycjami prezentującymi zabytkowy i współczesny sprzęt gaśniczy, zobaczyły również niezwykle różnorodne zbiory sikawek (konnych, ręcznych), drabin i motopomp. Poza sprzętem pożarniczym dzieci obejrzały strażackie mundury, sztandary, hełmy oraz zbiory dokumentów i fotografii, a także imponująco prezentującą się kolekcję samochodów pożarniczych. Na zakończenie zostały zaproszone do kina, gdzie obejrzały groźne przygody z ogniem sprytnego Reksia oraz Bolka i Lolka.
 

Fotogaleria


Konkurs "Korale Pani Jesieni"
21-10-2016

W naszym przedszkolu w dniu 21.10.2016 r. zostały ogłoszone wyniki wewnętrznego konkursu zatytułowanego „Korale Pani Jesieni”.

Zadaniem dzieci było stworzenie pięknych korali dla panującej aktualnie pory roku. W pracach jubilerskich, które podjęły nasze przedszkolaki, pomagać mogli rodzice. I tak dzięki rodzinnej współpracy powstały niepowtarzalne ozdoby, do których wykorzystano między innymi: kasztany, żołędzie oraz jarzębinę.

 

Pierwsze miejsca zostały przyznane: Julii Marciniak, Natalii Czerny, Hannie Zawiązalec oraz Oliwii Rado.

 

Wyróżnienia otrzymali: Mateusz Rozkocha, Gabriel Dębiec, Maria Krupińska, Wiktor Anikiej, Bartłomiej Kułkiewicz, Dawid i Maciej Kowalscy.

 

Każdy z uczestników obdarowany został dyplomem oraz nagrodą rzeczową ufundowaną przez Panią dyrektor.

 

Gratulujemy!


Pasowanie na przedszkolaka
19-10-2016

W dniu 19 października 2016 r., odbyło się w naszym przedszkolu „Pasowanie na Przedszkolaka”.

Zgromadzeni na uroczystości rodzice dzieci nowoprzyjętych, mogli podziwiać prezentacje artystyczne swoich pociech. Punktem kulminacyjnym był moment pasowania, kiedy to za sprawą pani Dyrektor i jej „czarodziejskiego ołówka” nowo przyjęte dzieci stały się pełnoprawnymi członkami naszej przedszkolnej społeczności.

Rodzice byli bardzo dumni z małych artystów, a temu wyjątkowemu wydarzeniu towarzyszyły uśmiechy i gromkie brawa.

 

Cieszymy się iż po raz kolejny nasze szeregi zasiliły tak wyjątkowe przedszkolaki! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii.
 

Fotogaleria


Warsztaty z rodzicami z cyklu: „Mamo, Tato pobaw się ze mną”
6-10-2016

W dniu 6.10.2016 r.w naszym przedszkolu odbyły się pierwsze warsztaty z rodzicami z cyklu: „Mamo, Tato pobaw się ze mną”.

 

 

Dzieci i rodzice za pomocą różnorodnych zmysłów poznawali panującą aktualnie porę roku - jesień. Głównym celem zajęć było wzmocnienie więzi rodzinnych, po przez wspólne zabawy i działania, sądząc po uśmiechach panujących na twarzach zebranych cel ten został zrealizowany. Uczestnicy warsztatów poznali ciekawe zabaw i piosenki, a rodzice odkryli nowe sposoby na spędzanie czasu ze swoim dzieckiem.

 

Mamy nadzieje ze na kolejnych warsztatach nasze wesołe i twórcze grono jeszcze się powiększy.

 

Zapraszamy!

Fotogaleria


Poznajemy włoskie smaki
16-09-2016

 

W dniu 16.09.2016 r. grupa „Pszczółki” została zaproszona do pizzerii „Gusto – Dominium” w Centrum Handlowym Pogoria w Dąbrowie Górniczej.
 

Dzieci zapoznały się z urządzeniami wyrabiającymi ciasto na pizzę, a szef kuchni zaprezentował sposób jej przygotowania i zaproponował dzieciom pracę przy jej dekorowaniu.
 

Po degustacji wspólnie przygotowanej pizzy każdy uczestnik otrzymał dyplom ukończenia kursu „Małego Pizzera”. Dzieci były bardzo zadowolone!

 

Z upominkami od szefa restauracji wróciły pełne miłych wrażeń do przedszkola.
 

Fotogaleria


Dzień otwarty
29-06-2016

W dniu 29.06.2016 w naszym przedszkolu odbył się Dzień Otwarty.

To bardzo niezwykłe wydarzenie, bo nasze mury odwiedzają przyszłe przedszkolaki oraz ich rodzice. Właśnie wtedy mają okazję poznać naszą placówkę; nauczycielki, sale przedszkolne, plac zabaw.

 

Podczas tegorocznego spotkania dzieci wspólnie bawiły się chustą animacyjną – utrwalając kolory i obręczami – utrwalając znaczenie sygnalizacji świetlnej. Radośnie bawiły się przy muzyce, miały możliwość samodzielnie odwiedzić rożne kąciki w salach oraz zawrzeć pierwsze przedszkolne przyjaźnie.

 

Na zakończenie, dzieci miały okazję wykonać swoją pierwszą przedszkolną prace plastyczną, a rodzice przyjrzeć się, jak dla ich dzieci zaczyna się całkiem nowa przygoda.


Mistrzowie Kodowania Junior – podsumowanie projektu
17-06-2016

W dniu 17.06.2016 r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie i zajęcia podsumowujące pilotażową edycję programu Mistrzowie Kodowania Junior. Koordynatorzy tego programu Pani Iwona Brzózka - Złotnicka oraz Pani Blanka Fijołek na to spotkanie zaprosili gości z Urzędu Marszałkowskiego, przedstawicieli gminy Dąbrowa Górnicza oraz gmin ościennych, a także dyrektorów przedszkoli i szkół z Dąbrowy Górniczej.

 


Nabyte w ramach programu, umiejętności prezentowały dzieci z grupy „Pszczółki” pod kierunkiem mgr Beaty Frankiewicz. Tematyką przygotowanych zajęć były 100 urodziny Dąbrowy Górniczej, które nasze miasto obchodzi w tym roku.

 

Przedszkolaki w ramach programu korzystały nie tylko z tabletów, umiejętności nabywały i utrwalały również na macie edukacyjnej. Wykorzystując aplikację Scratch stworzyły grę, w której Dąbrowski Bóbr musiał dojść do celu, jakim był Pałac Kultury Zagłębia. Goście byli pod wrażeniem wiadomości i umiejetności 5-latków.

Program Mistrzowie Kodowania Junior stworzył dzieciom niesamowite możliwości rozwoju poznawczego co będzie z pewnością procentować także w następnych latach.

Fotogaleria


Zakończenie roku szkolnego
13-06-2016

Dzień pożegnania starszaków jest ogromnym wydarzeniem w życiu przedszkola.

Dnia 13.06.2016r. nasi absolwenci z grupy: „Żabki” „Muchomorki” oraz „Pszczółki” pożegnali się ze swoim przedszkolem, paniami i młodszymi kolegami oraz koleżankami, prezentując bogaty program artystyczny. Dostojnym krokiem poloneza dzieci rozpoczęły swój ostatni występ.

 

Wiersze i piosenki opowiadały o pożegnaniu, tęsknocie za przedszkolem, ale i o nowych zadaniach czekających przed przyszłymi uczniami.

Promocją do klasy I było otrzymanie dyplomu i upominku w postaci książki.

 

Po uroczystości przedszkolaki zostały zaproszone na poczęstunek przygotowany przez rodziców.


Mamy nadzieję, że lata spędzone w przedszkolu będą miłymi wspomnieniami z dzieciństwa!
Życzymy naszym absolwentom słonecznych wakacji, udanego wypoczynku a od września samych sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych

Fotogaleria


Piknik rodzinny
9-06-2016

 

 

Piknik rodzinny w tym roku odbył się 9 czerwca i powitał wszystkich uczestników licznymi atrakcjami: wóz Straży Pożarnej, tancerze ze Szkoły Tańca „Marengo”, karatecy, malowanie twarzy oraz zabawy z wodzirejem to tylko część niespodzianek czekających na przedszkolaków i ich opiekunów.

 

Najwięcej radości dzieciom, oprócz pokazów, sprawiły wspólne zabawy z rodzicami. Na twarzach wszystkich piknikowiczów malowały się radosne uśmiechy, a dobry humor towarzyszył nam do końca dnia.
 

Fotogaleria


Wycieczka do Parku "Zielona"
9-06-2016

W dniu 9 czerwca, najmłodsze przedszkolaki z grup „Krasnoludki” oraz „Biedronki” wraz z wychowawcami wybrały się na wycieczkę do Parku "Zielona" w Dąbrowie Górniczej. Czas upłynął im na zabawach i grach zespołowych.

 

Dużą atrakcją była przejażdżka meleksem w różne zakątki parku, który o tej porze roku był niezwykle piękny. Po przejażdżce, dzieci z apetytem zjadły pyszną kiełbaskę z grilla. Wszystkie wróciły do przedszkola radosne i pełne wrażeń.

Fotogaleria


Europejski Tydzień Sportu
26-05-2016

Nasze Przedszkolaki w dniach 26.05 – 01.06.2016 brały udział w VIII Europejskim Tygodniu Sportu dla Wszystkich oraz XXII Sportowym Turnieju Miast i Gmin.

Wszyscy aktywnie braliśmy udział w przygotowanych atrakcjach sportowych: biegach; skokach; wyścigach i ćwiczeniach aerobowych. „W zdrowym ciele, zdrowy duch!” - w naszym przedszkolu dbamy o to, by wszyscy byli w formie przez cały rok!

Fotogaleria


Dzień Mamy i Taty
20-05-2016

Dzień Mamy i Dzień Taty świętowaliśmy w tym roku razem, w dniach 20-23 maja 2016.


To jedne z najmilszych w przedszkolu dni. Tylu serdeczności, uśmiechów i wzruszeń, trudno byłoby szukać podczas innych okazji. Dzieci ze wszystkich grup bardzo się starały, aby rodzicom zrobić jak najpiękniejszą niespodziankę i w szczególny sposób okazać im miłość.

 

Rodzice byli wzruszeni, często rozbawieni, a przede wszystkim z pewnością bardzo szczęśliwi!

Fotogaleria


Wycieczka do "Zaczarowanego Lasu"
18-05-2016

Dnia 18.05.2016 r. dzieci z grup "Muchomorki" i "Żabki" odbyły wspólną wycieczkę do Zaczarowanego Lasu we wsi Piaski koło Janowa.

 

Po przybyciu na miejsce zostały serdecznie powitane przez Leśną Wróżkę i zaproszone do zwiedzania lasu, w którym panują różne, dziwne zwyczaje. Wróżka prosiła aby dzieci przyglądały się bacznie wszystkim mieszkańcom lasu, gdyż część z nich jest zaczarowana. Dalszą podróż wycieczkowicze odbyli konnymi wozami.

 

W leśnej scenerii dzieci spotkały bajkowe postacie: Czerwonego Kapturka, jego Babcię, Pana Leśniczego, Jasia, Małgosię oraz Śpiącą Królewnę. Po drodze odwiedziły chatkę Baby Jagi.

 

Oj, część z nich obawiała się spotkania z tą Panią.... Po wyczerpującej wędrówce pełnej przygód, nadszedł czas na krótki odpoczynek na polance, gdzie dzieci zjadły pieczone kiełbaski i wypiły ciepłą herbatę.


XIII Festiwal Piosenki i Tańca Dąbrowskich Przedszkolaków
11-05-2016

W dniu 11.05.2016r. w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej odbył się XIII Festiwal Piosenki i Tańca Dąbrowskich Przedszkolaków pod hasłem "Bobrów podróże małe i duże", nawiązujący tematyką do obchodów 100-lecia naszego miasta.

Reprezentacja naszej placówki przedstawiła taniec do piosenki pt. "Bajeczki, książeczki".

 

Mali artyści byli bardzo podekscytowani występem na tak dużej scenie – zwłaszcza że dla większości z nich był to debiut. Mimo tremy pokaz wypadł wspaniale, a dzieci były zadowolone i szczęśliwe.

 

W nagrodę otrzymały dyplomy i drobne upominki. Zdobyły także uznanie publiczności, która nagrodziła występ długimi oklaskami. Występy małych artystów dostarczyły wiele pozytywnych emocji i wzruszeń rodzicom obecnym na występie.


Serdecznie dziękujemy rodzicom z grup: "Muchomorki", "Smerfy", "Żabki" za pomoc w przygotowaniu pięknych strojów!

Fotogaleria


Dzień Ziemi
29-04-2016

Dzieci z naszego przedszkola jak co roku, 22 kwietnia świętowały Dzień Ziemi. Uroczystość przygotowała grupa "Pszczółki", wystawiając sztukę pt. "W obronie lasu". Wszyscy goście nagrodzili małych artystów burzą oklasków.

 

W ramach tegorocznych obchodów w przedszkolu odbył się także konkurs pt. "Listy do Ziemi". Każde dziecko biorące w nim udział otrzymało dyplom oraz książeczkę.

Z dumą informujemy, że przedstawienie przygotowane przez nasze starszaki zostało zaprezentowane szerszej publiczności dnia 29.04.16 na dużej scenie w Pałacu Kultury Zagłębia, podczas miejskich obchodów Dnia Ziemi.

Fotogaleria


II Integracyjna Mini Spartakiada "Każdy zuch lubi ruch"
28-04-2016

 

Dnia 28. 04. 2016 r. dzieci z grupy „Muchomorki” uczestniczyły w II Integracyjnej Mini Spartakiadzie "Każdy zuch lubi ruch", organizowanej przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Słabo Widzących i Niewidomych im. Zofii Książek Bregułowej.

 

Małych sportowców powitała pani dyrektor ośrodka. Z piosenką na ustach dzieci przemaszerowały po sali gimnastycznej, po czym złożyły ślubowanie. Następnie rozpoczęły się zawody sportowe zgodne z zasadą „fair play”. Wszystkim uczestnikom towarzyszył dobry humor i uśmiech na twarzach. Po zmaganiach sportowych wykonywane były zdjęcia pamiątkowe i rozdane zostały puchary oraz nagrody. Dzieci wróciły do przedszkola z mnóstwem cudownych wrażeń.

Fotogaleria


Konkurs "Zakurzone wiersze"
27-04-2014

 

27 kwietnia dzieci z naszego Przedszkola udały się do Biblioteki Miejskiej, Filii nr 18 na konkurs recytatorski "Zakurzone wiersze".

 

Nasze przedszkole reprezentowali: Maja Grabińska, Zuzanna Liana, Marta Totoń, Aleksander Bednarski oraz Bartłomiej Kułkiewicz.

 

Emocje były duże, trema i stres przed występem także. Do następnego etapu konkursu przeszedł Bartek Kułkiewicz.

 

Wszystkim występującym serdecznie gratulujemy, a za Bartka trzymamy mocno kciuki.


VIII Regionalny Konkurs Origami
27-04-2016

W dniu 27.04.2016 r., odbyło się uroczyste podsumowanie i ogłoszenie werdyktu jury VIII Regionalnego Konkursu Origami.

 

Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem "Wiosenne inspiracje". Z wielką przyjemnością informujemy, że Marta Totoń z grupy "Żabki" zajęła I miejsce w konkursie, a Marta Krzywda z grupy "Biedronki" zdobyła wyróżnienie.

 


Gratulujemy laureatkom i życzymy dalszych sukcesów!

Fotogaleria


IX Edycja Miejskiego Konkursu Recytatorskiego
26-04-2016

 

Dnia 26.04.2016 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dąbrowie Górniczej odbył się konkurs recytatorski pod hasłem "Dzieci - dzieciom wiersze piszą".

 

Naszą placówkę reprezentowali bracia: Filip i Sebastian Trędowscy. Recytowali oni wiersz pt. "Moje miasto" autorstwa Martynki Czudeckiej ze Szkoły Podstawowej nr 30. Wiersz ten został wyróżniony w konkursie związanym z obchodami 100-lecia Dąbrowy Górniczej.

 

Chłopcy pięknie recytowali wiersz, a także wspaniale prezentowali się na scenie za co otrzymali nagrodę i dyplom oraz wielkie brawa od publiczności.


 

Fotogaleria


Konkurs plastyczny "Bohaterowie utworów Jana Brzechwy w oczach dziecka"
25-04-2016

W kwietniu 2016 r., w Przedszkolu nr 5 w Będzinie odbył się konkurs plastyczny "Bohaterowie utworów Jana Brzechwy w oczach dziecka".

 

Miło nam poinformować, że Magdalena Porębska z grupy „Biedronek” zdobyła w nim wyróżnienie, a ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbyło się 25.04.2016 r.

 

 

 

Serdecznie gratulujemy nagrody!


Wizyta w szkole
20-04-2016

W dniu 20 kwietnia 2016 r., dzieci z grupy "Żabki" udały się do Szkoły Podstawowej nr 30.

 

W trakcie wizyty dzieci miały okazję zwiedzić sale lekcyjne, świetlicę, stołówkę, sale gimnastyczne oraz inne ważne miejsca w szkole, takie jak biblioteka, czytelnia, gabinet pielęgniarki itp. Duże wrażenie zrobiła na "Żabkach" tablica multimedialna, na której dzieci rozwiązywały różne zadania.

 

Pełne wrażeń już nie mogą się doczekać 1 września, kiedy rozpoczną naukę w szkole.

Fotogaleria


Przedszkolaki uczą się udzielania pierwszej pomocy
20-04-2016

20 kwietnia 2016 r., gościliśmy w naszym przedszkolu druchnę Olę z Harcerskiego Klubu Ratowniczego "Auxilium".

Druhna, która jest ratownikiem medycznym, sprawdzała znajomość numerów alarmowych, uczyła dzieci jak należy wezwać pomoc, opowiedziała na czym polega praca ratownika oraz pokazała jak ułożyć chorego/rannego w pozycji bezpiecznej.

 

Spotkanie było bardzo ciekawe i zapoczątkowało cykl zajęć o tematyce ratowniczej w naszym Przedszkolu, które pomogą nam w praktyczny sposób sprawdzić posiadaną wiedzę oraz utrwalić nowo nabyte widomości.

Fotogaleria


Mobilne Planetarium "Orbitek"
11-04-2016

W dniu 11.04 nasze przedszkolaki wybrały się na wycieczkę w kosmos.

 

Wszystko za sprawą „Planetarium Orbitek”, które odwiedziło naszą placówkę. Mobilne Planetarium „Orbitek” – to wielka dmuchana kopuła o średnicy 5m, a wysokości 3,5 m., dostarczająca wszystkim odwiedzjącym ogrom niezapomnianych wrażeń.

Dzięki tej wyjątkowej podróży do gwiazd, dzieci dowiedziały się jak wyglądają planety, ile ich jest w naszym układzie słonecznym, co to jest gwiazdozbiór oraz jak wygląda orbita. Wspólnie mogły porównać wielkość i wygląd planet przyglądając się eksponatom prezentowanym przez pracownika planetarium, a ich forma przypominająca dmuchane piłki plażowe, sprawiła iż ta forma nauki przyniosła dzieciom wiele radości.

Każde z nich poczuło się jak astronauta, pozując w kosmicznym skafandrze.

Fotogaleria


Konkurs plastyczny "Dąbrowa moje miasto"
5-04-2016

 

W ramach obchodów 100 rocznicy powstania naszego miasta, dnia 5.04.2016 r. w Przedszkolu nr 28 w Ząbkowicach, odbył się konkurs plastyczny pt. „Dąbrowa moje miasto”.

Celem konkursu było rozwijanie i kształtowanie wyobraźni plastycznej dzieci oraz prezentacja dziecięcej twórczości plastycznej.

 

 

 

 

 

Reprezentantem naszego przedszkola był Franciszek Hajduk. Konkursowi towarzyszyła miła, serdeczna i przyjazna atmosfera.

Wszystkie prace były piękne i wyjątkowe. Każdy uczestnik otrzymał nagrodę i pamiątkowy dyplom.


Sportowy poranek z kapitanem MKS Dąbrowa Górnicza w grupie "Pszczółki"
30-03-2016

 

W ramach cyklu spotkań „Poznajemy zawody naszych rodziców”, w środę 30.03.2016 r., grupę "Pszczółki" odwiedził zawodowy koszykarz, kapitan MKS Dąbrowa Górnicza Pan Paweł Zmarlak – tata Kacpra.


To był emocjonujący, sportowy poranek, który dostarczył dzieciom mnóstwo wrażeń. Przedszkolaki dowiedziały się na czym polega gra w koszykówkę, jak wygląda strój koszykarza i co robić, aby zostać sportowcem. Mali sportowcy uczestniczyli w rozgrzewce oraz różnorodnych zabawach z piłką. Prawdziwą atrakcją były rzuty do kosza. Dzieciom towarzyszył sportowy duch, który przejawiał się dopingowaniem swoich kolegów.
 

Na koniec wszystkie "Pszczółki" otrzymały zdjęcie drużyny MKS Dąbrowa Górnicza z autografem kapitana oraz wykonały pamiątkową fotografię.
 

 

 

To był wyjątkowy, sportowy dzień!

Fotogaleria


„Żegnaj Zimo, witaj Wiosno”
22-03-2016
 

We wtorek, 22.03.2016 r. dzieci z naszego przedszkola z ogromną radością witały Wiosnę.

 


W tym roku to grupy „Muchomorki” oraz „Żabki” przygotowały inscenizację uświetniającą ten wyjątkowy czas. Mali aktorzy byli przebrani w piękne, kolorowe stroje i z wielkim zapałem, słowami wierszy i piosenek pożegnały Zimę, której symbolem była „Marzanna”, a gaikiem powitały Wiosnę. W wesołym nastroju dzieci śpiewały piosenki o przyrodzie budzącej się do życia.

 

 

W godzinach popołudniowych dzieci zaprezentowały przygotowany program swoim rodzicom.
 

Fotogaleria


Konkurs „Gwiazdy to my!”
21-03-2016

W pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, 21.03.2016 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dąbrowie Górniczej odbył się rodzinny konkurs piosenki o tematyce wiosennej pod hasłem „Gwiazdy to my!”.

Nasze przedszkole reprezentował Wojtuś Zmarzły z grupy „Pszczółki” wraz ze swoim tatą. Panowie zaśpiewali piosenkę pt. „Wiosna, wiosenka”. Wojtek razem z tatą wykazali się dużymi możliwościami wokalno - muzycznymi, tworząc przebojowy duet.

 

Wszyscy uczestnicy konkursu reprezentowali wysoki poziom artystyczny, za co zostali nagrodzeni dyplomami i upominkami.


 

Serdecznie gratulujemy Wojtusiowi i jego Tacie wspaniałego występu.
 

Fotogaleria


Przedszkolaki w Szkole Muzycznej
4-03-2016

W dniu 4.03.2016 r., dzieci z grup „Żabki”, „Muchomorki” oraz „Pszczółki” miały przyjemność uczestniczyć w koncercie przygotowanym specjalnie dla nich, przez uczniów Szkoły Muzycznej im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej.

Nasze przedszkolaki uwielbiają koncerty w wykonaniu swoich starszych kolegów, a tym razem młodzi muzycy zaprezentowali swoim gościom wygląd oraz brzmienie takich instrumentów muzycznych jak: puzon, ksylofon, gitara, fortepian, altówka. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały koncertu, a wszystkie prezentacje nagradzały brawami.

Być może niektóre z nich, również zechcą się uczyć w tej pięknej szkole.

Fotogaleria


Nowa misja Eko–Odkrywców
3-03-2016

W dniu 3.03. 2016 r. grupa "Pszczółki" uczestniczyła w pierwszym z cyklicznych spotkań zorganizowanych przez Stowarzyszenie Civitas, pt. "Eko-Odkrywcy”.

Dzieci poprzez różne zabawy oraz zadania do wykonania, poznały znaczenie wody w życiu człowieka.
Podczas zajęć, nasi mali odkrywcy przenieśli się do „zaczarowanego królestwa”, w którym zanieczyszczono wodę.

Dzieci uczestniczyły w nadzwyczajnej misji odzyskiwania czystej wody w królestwie. Misja zakończyła się wielkim sukcesem naszych przedszkolaków. W trakcie zajęć dzieci poznały też takie pojęcia jak: wodospad, potok, źródło.
 

Mali Eko-Odkrywcy wiedzą już w jaki sposób należy oszczędzać wodę, aby nigdy jej nam nie zabrakło.

Następne spotkania odbędą się w kwietniu i maju.

Fotogaleria


Grupa Pszczółki w Muzeum Miejskim "Sztygarka"
12-02-2016

W dniu 12.02.2016 r. grupa "Pszczółki" wraz z wychowawczyniami zwiedziła Muzeum Miejskie "Sztygarka" w Dąbrowie Górniczej.

Dzieci obejrzały kolekcję geologiczną "Dzieje Ziemi" oraz wystawy przedstawiające geologię naszego regionu, sole kamienne i potasowe, minerały i skały z różnych stron świata. Bardzo podobał im się krzemień - najstarszy surowiec mineralny wydobywany przez człowieka.
 

Wystawę historyczną związaną z naszym regionem i miastem bardzo ciekawie przedstawił naszym przedszkolakom pracownik muzeum. Dzieci poznały pierwszego prezydenta miasta Adama Piwowara, odkrywcę polskich złóż węgla brunatnego Edwarda Ciuka, najstarsze zakłady przemysłowe, dzieje zagłębiowskich kopalń i historię naszego miasta.

Fotogaleria


Uruchomienie "suchego basenu" w grupie Krasnoludki
12-02-2016

Dnia 12.02.2016 r. w grupie "Krasnali" odbyło się uroczyste otwarcie odnowionego "suchego basenu". Tym samym spełniło się marzenie naszych Przedszkolaków, a wszystko dzięki wielkiemu wsparciu Rodziców z grupy maluchów oraz środkom z budżetu przedszkola.

Basen został uzupełniony trzema tysiącami nowych piłeczek oraz wyposażony w siatkę ochronną, co zapewni dzieciom bezpieczną, kolorową i bardzo radosną zabawę.

 

W imieniu dzieci i własnym bardzo dziękujemy Rodzicom, którzy dobrowolnie i licznie dołączyli do tej akcji, co umożliwiło zrealizowanie dziecięcych marzeń! Uroczystemu otwarciu basenu, na które zaproszeni zostali wszyscy Rodzice z grupy "Krasnoludki", towarzyszyły liczne zabawy oraz słodki poczęstunek.

Ogromną radość dzieci widać na załączonych zdjęciach, a dzięki Państwu to dopiero początek zabawy!

Fotogaleria


Bal karnawałowy
26-01-2016

Karnawał to wyjątkowy czas nie tylko dla nas dorosłych, ale także dla naszych przedszkolaków. Dzieci nie mogły doczekać się
zorganizowanej w naszym przedszkolu specjalnie dla nich zabawy karnawałowej. We wtorek, 26.01.2016 r., odbył się Bal Karnawałowy, podczas którego przepięknie przebrane przedszkolaki z dumą prezentowały stroje swoich ulubionych postaci z bajek.

Przebierańcy świetnie się bawili, uczestnicząc w różnego rodzaju zabawach przy muzyce. O tym, że był to naprawdę udany Bal świadczą pamiątkowe zdjęcia – zapraszamy do ich obejrzenia.

Fotogaleria


Dzień Babci i Dziadka
20-01-2016

Z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka nasze przedszkolaki przygotowały występy, by w szczególny sposób uświetnić te wyjątkowe dni. W końcu Babcie i Dziadkowie odwiedzają nasze przedszkole tylko raz w roku, więc ich przyjęcie musi być wyjątkowe. W naszym przedszkolu uroczystości odbywały się w dniach 20, 21 i 22 stycznia 2016 r. Każda grupa śpiewała piosenki, tańczyła i recytowała wiersze, a na koniec uroczystości przedszkolaki wręczałay upominki gościom. Wszystkie dzieci życzyły swoim Babciom i Dziadkom dużo zdrowia, szczęścia, pomyślności oraz spełnienia marzeń – my również dołączamy się do tych życzeń.

Fotogaleria