Wydarzenia 2017
 
Podsumowanie konkursu plastycznego „Zimowa ozdoba okna”
19-12-2017

Dnia 19.12.2018 r w naszym przedszkolu zostały ogłoszone wyniki wewnętrznego konkursu plastycznego „Zimowa ozdoba okna”. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i ich rodziców.

Celem konkursu, było rozwijanie aktywnej twórczości plastycznej dzieci w formie doskonalenia różnorodnych technik plastycznych, poszukiwanie twórczych i oryginalnych rozwiązań, rozwijanie i poszerzanie kreatywności wśród dzieci.

Bardzo dziękujemy wszystkim małym twórcom i zapraszamy do udziału w następnych konkursach.

Fotogaleria


Sukces w III Miejskim Konkursie Ekologiczno – Przyrodniczym
15-12-2017

 

W dniu 15.12.2017 r. w Szkole Podstawowej nr 22 odbyło się uroczyste podsumowanie i ogłoszenie wyników III Miejskiego Konkursu Ekologiczno – Przyrodniczego.

Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Mój przyjaciel – zwierzak”.
 

Z wielką przyjemnością informujemy, że Emilia Żukowska z grupy „Pszczółki” zajęła I miejsce w konkursie, w swojej kategorii wiekowej. Gratulujemy laureatce i życzymy dalszych sukcesów.


Spotkania wigilijne
13-12-2017

W naszym przedszkolu corocznie organizujemy uroczyste spotkania wigilijne we wszystkich grupach. Tym razem spotkania odbyły się one w dniach od 13 do 15 grudnia. Każda grupa zaprezentowała zaproszonym rodzicom i bliskim program artystyczny związany tematycznie ze Świętami Bożego Narodzenia.

 

Po przedstawieniach dzieci wręczały swoim bliskim przygotowane upominki, kartki świąteczne, dzieliły się opłatkiem i składały życzenia.

Rodzice byli zachwyceni występami swoich pociech. W dalszej części spotkań, miło i przyjemnie upływał czas na wspólnych rozmowach oraz słuchaniu kolęd. Z pewnością były to chwile, które na długo zostaną w naszej pamięci i wspaniale wprowadziły wszystkich uczestników w świąteczną atmosferę.

Fotogaleria


Wycieczka do muzeum „Sztygarka”
01-12-2017

Dnia 1.12.2017 r. grupa „Żabki” i "Pszczółki" wraz z wychowawczyniami zwiedziła Muzeum Miejskie "Sztygarka" w Dąbrowie Górniczej.

Dzieci zapoznały się między innymi ze zbiorami związanymi z etnografią, geologią i historią naszego regionu. Obejrzały najcenniejszy eksponat w muzeum, którym jest „Skarb Hutnika” – kolekcja ponad tysiąca srebrnych monet i prawie dwóch kilogramów srebra, pochodzących z lat 1160-1165. Z zaciekawieniem oglądały wystawę przedstawiającą elementy wystroju wnętrz, sprzęty użytkowe, stroje i inne eksponaty, składające się na kulturę i zwyczaje mieszkańców Zagłębia Dąbrowskiego.

Z zainteresowaniem oglądały wystawę z fragmentami kości mamutów, odnalezionych w Kopalni Piasku Podsadzkowego w Kuźnicy Warężyńskiej. Zobaczyły tu między innymi: amonity, koralowce i małże sprzed 150 milionów lat. Dzieciaki z zaciekawieniem oglądały pojazdy historyczne i czołgi w Parku militarno-historycznym "Reduta" przy Muzeum.

Pełne wrażeń wróciły do przedszkola.


Wycieczka do kopalni ćwiczebnej „Sztygarka”
30-11-2017

W dniu 30.11.2017 r. grupa „Żabki” i "Pszczółki" wybrały się na wycieczkę do Kopalni Ćwiczebnej „Sztygarka” w Dąbrowie Górniczej, gdzie każde dziecko mogło poczuć atmosferę prawdziwej sztolni i dowiedzieć się o fascynującej historii tego miejsca. Nad wejściem do obiektu przedszkolaki zobaczyły napis informujący o historii kopalni.

Dzieci z zainteresowaniem oglądały podziemną kaplicę św. Barbary, patronki górników. W trakcie oprowadzania przez przewodnika dowiedziały się wielu interesujących rzeczy o tym obiekcie, a także obejrzeć maszyny i narzędzia górnicze.

 

W wyrobiskach zobaczyły maszyny i urządzenia służące do urobku i transportu węgla, takie jak kombajn węglowy, przenośniki, wozy kopalniane. Na zakończenie zwiedzania grupa obejrzała film opowiadający historię Dąbrowy Górniczej.

Fotogaleria


Wycieczka do kina „Helios”
29-11-2017

W dniu 29.11.2017 r. dzieci z grupy „Żabki” i „Pszczółki” odbyły wspólną wycieczkę do kina Helios w C.H Pogoria na film pt. „Coco”.

 

Główny bohater Miguel pragnie pójść w ślady swojego muzycznego idola. Niestety jego planów nie pochwalają najbliżsi. Chłopiec w pogoni za swoją pasją trafia do niezwykłej krainy, gdzie odkrywa historię rodziny…

 

Dzieci z ogromnym zainteresowaniem śledziły losy bohatera, a na końcu nie obyło się bez łez wzruszenia.


Konkurs „Bajki mojego dzieciństwa”
29-11-2017

W dniu 29. 11. 2017r. w Przedszkolu nr 39 odbyła się IX Edycja Miejskiego Konkursu pod hasłem „Bajki mojego dzieciństwa”. Nasze przedszkole reprezentowała Nina Duszczak z grupy „Żabki”.

Uczestnicy rozwiązywali różne zadania, które miały sprawdzić znajomość bajek napisanych przez braci Grimm. Wszystkie dzieci doskonale sobie poradziły i z rąk jury otrzymały dyplomy i nagrody książkowe.


Spektakl „Dzieci nie są z sieci”
28-11-2017

 

W dniu 28 listopada 2017 r. odwiedzili nasze przedszkole aktorzy teatru „Rondo” z Krakowa.

Specjalnie dla naszych podopiecznych przygotowali spektakl zatytułowany „Dzieci nie są z sieci”.

 

Spektakl nie tylko opowiadał o wirtualnym świecie, ale także wprowadzał dzieci w świat wartości pozamaterialnych. Aktorzy pokazali wszystkim dzieciom co należy robić, żeby spotkanie ze współczesnymi technologiami było bezpieczne i sprawiało im radość.

 

 

Szczególną uwagę aktorzy zwrócili na bezpieczne korzystanie z internetu i telewizji oraz ważną rolę bezpośredniego kontaktu z drugim człowiekiem. Spektakl aktywizował dzieci i zrobił na nich bardzo duże wrażenie.


Pokaz zwierząt egzotycznych
21-11-2017

W dniu 21.11.2017 r. w przedszkolu odbył się pokaz zwierząt egzotycznych. Nasze przedszkolaki poznały różne rodzaje zwierząt, których nie mogłyby zobaczyć w naturze. Porównywały wygląd i sposób poruszania się żółwia lądowego i wodnego.

 

Zaskoczone były różnorodnością prezentowanych gatunków żab. Dużym zainteresowaniem ze strony dzieci cieszyły się węże, a w szczególności wąż boa dusiciel. Dzieci pełne wrażeń wróciły do swoich sal, jeszcze długo dzieląc się wrażeniami z tego niezwykłego pokazu.

Fotogaleria


Narodowe Święto Niepodległości
10-11-2017

W dniu 10 listopada 2017 r., tuż przed obchodami Narodowego Święta Niepodległości, w naszym przedszkolu odbył się uroczysty Poranek Patriotyczny.

 

Odświętny charakter uroczystości podkreśliły galowe stroje dzieci, piękne kotyliony w barwach narodowych oraz miniaturowe flagi. Starszaki z grupy "Żabki" zaprezentowały montaż słowno-muzyczny przygotowany pod kierunkiem nauczycieli. Dzieci oddały szacunek symbolom narodowym, symbolom walki Polaków o wolność oraz miłości do Ojczyzny.

Wspólnie odśpiewano też hymn Polski "Mazurek Dąbrowskiego", który zabrzmiał niezwykle wzruszająco.

 

 

Pani Dyrektor zachęciła dzieci, aby uczestniczyły w radosnych obchodach Święta Niepodległości wraz z rodzinami i przez całe życie nosiły Polskę w swoich sercach.

 


Recytatorskie i wokalne umiejętności przedszkolaków nagrodzone zostały gromkimi brawami.


Konkurs „Cudaki - liściaste zwierzaki”
25-10-2017

Dnia 25.10.2017r. w naszym przedszkolu zostały ogłoszone wyniki wewnętrznego konkursu zatytułowanego „Cudaki - liściaste zwierzaki”.

 

Konkurs polegał na stworzeniu z darów jesieni (liści, żołędzi, jarzębiny itp.) wizerunku wybranego przez siebie zwierzaka.

 

W pracach dzieciom mogli pomagać rodzice. Wszystkie wykonane przez nasze przedszkolaki prace były niezwykłe i bardzo pomysłowe. Wszystkim uczestnikom konkursu bardzo dziękujemy za zaangażowanie i jeszcze raz gratulujemy.

Zachęcamy do brania udziału w następnych konkursach!

Fotogaleria


Pasowanie na przedszkolaka
17-10-2017

Dzień 17 października 2017 pozostanie na długo w pamięci naszych podopiecznych. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – Pasowanie na przedszkolaka.

W części artystycznej, maluszki zaprezentowały swoje umiejętności poprzez recytację, śpiew i taniec – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Nasze zuchy pięknie przekonały wszystkich zaproszonych gości, o tym, że zasługują na miano przedszkolaka. Po uroczystym złożeniu przysięgi, dzieci zostały przez panią dyrektor pasowane na pełnoprawne przedszkolaki. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom oznaczający przynależność do grona przedszkolaków. Teraz dzieci z dumą mogą powiedzieć – „Mamo, tato – jestem przedszkolakiem”.

 

Przedszkolakom życzymy, aby nowy rozdział w ich życiu, w roli przedszkolaka przyniósł im wiele radości, samych pogodnych i przyjemnych chwil w gronie kolegów oraz ciekawych doświadczeń.

Fotogaleria


Projekt "Bohater tygodnia"
29-09-2017

Projekt "Bohater tygodnia" to działania przeprowadzone we współpracy z rodzicami po to, aby każde dziecko w grupie poczuło się ważne i wyjątkowe. W ciągu tego tygodnia nasz bohater będzie najważniejszą osobistością w grupie, a za pośrednictwem zdjęć i osobistych przedmiotów (zabawek, książek…) każdego dnia opowie coś o sobie.

 

Na koniec tygodnia, bohatera odwiedza w przedszkolu jego rodzic lub ktoś bliski, którzy będą mogli opowiedzieć o:

  • dziecku ("Bohaterze tygodnia");

  • swojej pracy bądź ciekawym hobby,

a także:

  • zorganizować dzieciom ciekawe zabawy związane ze swoim zawodem;

  • przeczytać książeczkę;

  • zaproponować wspólne ćwiczenia, zabawy plastyczne itp.

Głównym celem projektu jest:

  1. Budowanie dobrej samooceny dzieci przez skupianie uwagi na ich umiejętnościach, sukcesach i mocnych stronach

  2. Podkreślanie ich wyjątkowości i niepowtarzalności – dziecko powinno zwrócić szczególną uwagę na wszystkich swoich kolegów i koleżanki oraz dostrzec różnorodność grupy.

Projekt edukacyjny „Bohater tygodnia” będzie realizowany przez niemal cały rok szkolny w grupie „Smerfy”.
 

Fotogaleria


Dzień Kropki
15-09-2017

Kolejny, już drugi Dzień Kropki za nami. Było kolorowo i radośnie. W ciszy i skupieniu dzieci z grup starszych obejrzały film o Vashti, zastanawiając się, czy poczuły się kiedyś tak jak ona.

Ważne, aby mieć wokoło osoby, które tak nas wspierają i wierzą w nas, jak nauczycielka małej Vashti.

 

Wraz z panią Anią z „O!twartej pracowni” przedszkolaki układały kropkowe wzory, świat z kropek, tworzyły kropkowe obrazy.

 

Dzień ten upłynął im bardzo wesoło.
 

Fotogaleria


Wycieczka do Fabryki "Danone" w Bieruniu
7-06-2017

Nasze Przedszkolaki 7.06.2017 odwiedziły fabrykę firmy Danone w Bieruniu. Podczas wycieczki dzieci z grupy „Żabki” oraz „Smerfy” obserwowały produkcję serków oraz prezentację multimedialną zawierającą interesujące informacje na temat produktów firmy Danone.

 

W tym wyjątkowym dniu dzieci mogły przygotować dla siebie serek samodzielnie dobierając dodatki. Była to bardzo smakowita atrakcja. Wycieczka do Bierunia zakończyła się wręczeniem każdemu uczestnikowi drobnych upominków.

Na takie pyszne wyprawy przedszkolaki z naszej placówki zawsze są przygotowane!

Fotogaleria


Zajęcia edukacyjne „Od ziarna do chleba” w Kuźniczce Nowej
2-06-2017

W dniu 2 czerwca 2017 r. grupa: „Biedronek” i „Krasnoludków”, wraz ze swoimi paniami, wybrała się na wycieczkę do Kuźniczki Nowej. Odbyły się tam zajęcia edukacyjne zatytułowane: „Od ziarna do chleba”, podczas których dzieci zapoznały się, z etapami ekologicznego wypieku chleba. Poznały tradycje, zwyczaje a także sprzęty związane z tym procesem.

 

Przedszkolaki uczestniczyły w młóceniu zboża cepami, oddzielania ziaren oraz mielenia zboża na żarnach. Obserwowały, w jaki sposób przygotowuje się ciasto chlebowe i piec do wypieku chleba. Zgłębiły tajniki wyrobu masła domowym sposobem. Kolejną niespodzianką była możliwość przejechania się na koniu, wiele dzieci z niej skorzystało.

 

Wszyscy wrócili zadowoleni i pełni pozytywnych wrażeń.


Wycieczka na Wawel
30-05-2017

Dnia 30.05.2017 najstarsze grupy przedszkolaków „Pszczółki” i „Muchomorki” udały się autokarem na całodniową wycieczkę do Krakowa.

Z przewodnikiem dzieci zwiedzały wybrane komnaty Wawelu, poznały legendy związane z Krakowem oraz o Smoku wawelskim. Z wielkim przeżyciem schodziły krętymi schodami do Smoczej Jamy, by przy smoku ziejącym ogniem zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Fotogaleria


Miejski Konkurs Języka Angielskiego
26-05-2017

26 maja dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w Miejskim Konkursie Języka Angielskiego. W konkursie udział wzięła 3-osobowa drużyna: Monika Sobecka, Piotr Chrząszcz i Nikodem Jankowski.

Mali bohaterowie dzielnie spisali się w przeprowadzonych konkurencjach, wykazując wysoki poziom wiedzy oraz umiejętności językowych. Dzieci z naszego przedszkola zajęły III miejsce w konkursie grupowym.

 

Najlepszym że wszystkich przedszkolaków okazał się Nikodem Jankowski - zajął I miejsce i wygrał roczny kurs języka angielskiego w Ogólnopolskiej Szkole Językowej British School.

 

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Fotogaleria


Warsztaty z cyklu „Mamo, Tato, pobaw się ze mną”
25-05-2017

Zakończyliśmy cykl warsztatów organizowanych dla dzieci i rodziców z serii: „Mamo, Tato, pobaw się ze mną!”.

Na ostatnim spotkanu w tym roku szkolnym, zarówno przedszkolaki jak i ich opiekunowie wspaniale się bawili, tym razem wykorzystując „Metodę Ruchu Rozwijającego” - Veroniki Sherborne. Dziękujmy wszystkim, którzy bawili się z nami.

Fotogaleria


Dzień Mamy i Taty
23-05-2017

 

W dniach 23-26.05.2017 nasze przedszkole odwiedzili ulubieni goście naszych przedszkolaków. Wszystko to za sprawą obchodów „Dnia Mamy i Taty”.

 

Dzieci przygotowywały spektakle słowno-muzyczne jako podziękowanie dla osób które są dla nich najważniejsze.

 

Dyrektor, grono pedagogiczne oraz personel Przedszkola nr 29 dołączają się do życzeń: szczęścia, radości, zdrowia, cierpliwości, spełnienia marzeń oraz czasu na obserwacje tego jak niezwykłe dzieci Państwo wychowujecie. Wszystkiego najlepszego!

Fotogaleria


Festiwal Piosenki i Tańca Dąbrowskich Przedszkolaków
18-05-2017

 

W dniu 18.05.2017 r. w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej odbył się XIV Festiwal Piosenki i Tańca w Dąbrowskich Przedszkolaków. Tegoroczny Festiwal był zatytułowany „Przedszkole Zosi i Anatola”. A było to przedszkole zupełnie inne niż te do których chodzą nasze przedszkolaki. Dzieci w tym przedszkolu były znudzone. Stało się tak za sprawą złośliwego Pirata i niegrzecznej lalki Zuzi. Całe szczęście pojawiły się Nudzimisie i przedszkolne zabawki: miś i lalki - dzięki, którym tak jak to w bajkach bywa - wszystko zakończyło się dobrze.

 

Reprezentantem naszego przedszkola była grupa „Pszczółki”, która pięknie zatańczyła krakowiaka.

Organizatorzy podziękowali wszystkim artystom za występ wręczając upominki ufundowane przez licznych sponsorów festiwalu.

Na zakończenie tradycyjnie odtańczono radosny taniec finałowy.

Fotogaleria


Wizyta przedszkolaków w Szkole Podstawowej nr 30 w Dąbrowie Górniczej
17-05-2017

W dniu 17.05.2017r przedszkolaki z grupy „Muchomorki” odwiedziły Szkołę Podstawową nr 30 w Dąbrowie Górniczej.

Dzieci zapoznały się z pomieszczeniami szkolnymi: szatnią, biblioteką szkolną, salą gimnastyką, stołówką, świetlicą, klasami dydaktycznymi oraz z wyglądem i przeznaczeniem boiska szkolnego.

Sześciolatki uczestniczyły w swojej pierwszej szkolnej lekcji, na której miały możliwość utrwalenia swoich wiadomości i umiejętności przy pomocy tablicy interaktywnej oraz laptopów. W miłej atmosferze czas szybko minął, ale już niedługo nasze sześciolatki będą uczniami klasy pierwszej.

 

Mamy nadzieję, że dzięki tej wizycie, dzieci przekonały się na własne oczy, że w szkole jest bezpiecznie, miło i niezwykle ciekawie. A we wrześniu, bez lęku przekroczą szkolne mury i pozyskają w niej nowych wspaniałych kolegów.

Życzymy powodzenia.

Fotogaleria


Integracyjna Spartakiada „Każdy Zuch lubi ruch”
11-05-2017

 

W dniu 11 maja 2017 r., dzieci z grupy „Muchomorki” po raz kolejny uczestniczyły w Integracyjnej Spartakiadzie - "Każdy Zuch lubi ruch", organizowanej przez Specjalny Ośrodek Szkoleniowo-Wychowaczy.

 

Dzieci bardzo angażowały się we wszystkie konkurencje. Radości i zabawie nie było końca. We wspaniałych humorach nasze przedszkolaki z medalami oraz pucharem wróciły do przedszkola.

Fotogaleria


Zakurzone wiersze
27-04-2017

W dniu 27.04.2017 r. w filii nr 18 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Górniczej odbyły się eliminacje konkursu recytatorskiego „Zakurzone wiersze”. Nasze przedszkole reprezentowało pięcioro przedszkolaków, które pięknie prezentowały swoje umiejętności recytatorskie.

 

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i dyplomy, a w finale – decyzją jury, będzie nas reprezentować Iga Piętak z grupy „Smerfy”. Gratulujemy Idze i trzymamy mocno kciuki.
 

Fotogaleria


Dzień Ziemi
25-04-2017

W dniu 25.04.2017 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Ziemi.

Dzieci z grupy „Żabki” przygotowały przedstawienie pt. „Szumi dookoła las”. Pięknie przebrani mali aktorzy zaapelowali do swoich rówieśników, aby dbali o przyrodę w swoim najbliższym otoczeniu.

 

Po występie został rozstrzygnięty konkurs poprzedzający uroczyste obchody dnia naszej planety - „Cudaki – Śmieciaki – Ekoludaki”. Zadaniem postawionym przed małymi twórcami, było stworzenie EkoCudaka przy wykorzystaniu surowców wtórnych.

 

Pani dyrektor wręczyła dyplomy i nagrody za najbardziej pomysłowe prace, które można podziwiać na wystawie w szatni przedszkolnej.
 

Gratulujemy wszystkim uczestnikom!
 

Fotogaleria


Zajęcia ekologiczne w grupie "Muchomorki"
24-04-2017

W dniu 24.04.2017 r. w grupie „Muchomorki” odbyły się warsztaty z cyklu "Eko - Odkrywcy". Tym razem mali uczestnicy szukali źródeł czystej energii, walczyli ze smokami by oddały przepis na prąd i uczyli się w jaki sposób można oszczędzać energię elektryczną.

 

Nasi milusińscy w swoich pracach plastycznych przedstawili cztery smoki (m.in.: wody, wiatru i węgla). Przedszkolaki podczas zajęć świetnie się bawiły zdobywając wiedzę o źródłach energii.

 

Następna "eko - przygoda" czeka małych ekologów na kolejnych zajęciach.

Fotogaleria


Program proflaktyki przeciwpróchniczej
30-03-2017

W naszym przedszkolu wszystkie dzieci dbają o zdrowy uśmiech. Pomagają nam w tym nie tylko szczoteczki, pasty i kubki oraz systematyczne ich używanie. O uśmiech przedszkolaków dbamy także w ramach projektu „Edukacja, promocja i profilaktyka w kierunku zdrowia jamy ustnej skierowana do małych dzieci, ich rodziców, opiekunów i wychowawców”.

Dzięki Swiss Contribution i Ministerstwu Zdrowia nasza placówka została wyposażona w dwa modele uzębionych szczęk.

Teraz chętnie je wykorzystujemy do utrwalania prawidłowego procesu szczotkowania. Dziękujemy!


Powitanie wiosny
21-03-2017

 

Wiosna to najpiękniejsza pora roku i doskonała okazja do tego, by pokazać dzieciom, jak wielkie bogactwo niesie ze sobą budząca się do życia przyroda.

 

21 marca 2017 wszystkie przedszkolaki wraz ze swoimi Paniami obejrzały przygotowaną przez grupę „Krasnoludki” inscenizację wiosenną, zatytułowaną „Wiosna na łące".

 

Dzieci w pięknych kolorowych strojach recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Wszystkie koleżanki oraz koledzy nagrodzili małych artystów gromkimi brawami.
 

Z radością na twarzach witali wiosnę, która zagościła także w naszym przedszkolu.
 

Fotogaleria


Akademia Zdrowego Uśmiechu
15.02.2017

W dniu 15.02.2017 r. odwiedziła nasze przedszkole „Akademia Zdrowego Uśmiechu”. W tym dniu wszystkie dzieci szeroko się uśmiechały. Dzięki zabawom z sympatycznym smokiem Dinusiem, utrwaliły zasady prawidłowego dbania o zęby i całą jamę ustną oraz obejrzały interesującą prezentację multimedialną dotyczącą profilaktyki jamy ustnej. Rozprawiły się z "Próchniakami", które usiłują psuć im zęby i dzielnie uczestniczyły w bezpłatnym przeglądzie jamy
ustnej. W nagrodę za wzorową postawę i uczestnictwo w warsztatach dzieci otrzymały lusterka dentystyczne, kartę informującą o stanie uzębienia oraz naklejki.


 

Teraz fotel dentystyczny nie będzie nikomu straszny. Dziękujemy Dinusiu!

Fotogaleria


Przedszkolaki w Szkole Muzycznej
14.02.2017

 

Dnia 14.02.2017 r. dzieci z grupy „Muchomorki” oraz „Pszczółki” zostały zaproszone do Zespołu Szkół Muzycznych im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej.


Przedszkolaki miały okazję wysłuchać mini-koncertu przygotowanego przez uczniów szkoły. Nasi milusińscy poznali wygląd i brzmienie wielu instrumentów muzycznych tj. fortepianu, wiolonczeli, gitary, skrzypiec, akordeonu. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały koncertu, a wszystkie prezentacje nagradzały gromkimi brawami.
 

 

 

Wśród występujących pojawili się nasi byli wychowankowie i jesteśmy pewni, że niedługo grono małych muzyków wzbogaci się o naszych tegorocznych absolwentów.

Fotogaleria


Bal karnawałowy
10.02.2017

 

W dniu 10 lutego, w naszym przedszkolu odbył się Bal Bajkowych Postaci.

 

Wszyscy zaproszeni przybyli licznie, pięknie przebrani. Zabaw i radości nie było końca - tańce, konkursy i uśmiech towarzyszyły dziecioom przez cały dzień.

 

Ogromną niespodzianką były odwiedziny Szturmowców z "Polish Garrison" - polskiej jednostki Legionu 501.

 

Bal naprawdę był udany!

Fotogaleria


Dzień Babci i Dziadka
1.02-2017

W naszym przedszkolu gościliśmy - z okazji Ich Święta - ukochane Babcie i Dziadków.

 

Przedszkolaki z wszystkich grup przygotowały dla gości przedstawienia życząc zdrowia, radości i miłości. Wszystkim uczestnikom tego spotkania towarzyszyło wzruszenie. Babcie i Dziadkowie wielkimi brawami nagrodzili swoje wnuki.

Do życzeń składanych w tych dniach (01.02-03.02.2017) dołączamy się także my.

Fotogaleria