Wydarzenia 2022

Pierwszy dzień wiosny
21-03-2022

Pierwszy dzień wiosny to dla wielu przedszkolaków wyczekiwane wydarzenie. Ogromne emocje wśród dzieci z grupy ,,Smerfy’’ wzbudziły już same przygotowania do jej powitania, które rozpoczęły dużo wcześniej niż kalendarzowe nadejście wiosny.

Podczas spacerów, szukały oznak nowej pory roku, poznawały też wiele piosenek, wierszy o tematyce wiosennej.

Wreszcie nadszedł pierwszy dzień wiosny i z tej okazji „Smerfy” przygotowały 21.03 br. dla wszystkich przedszkolaków przedstawienie pt. „Wiosna, wiosna ach to Ty”. Były śpiewy, tańce, recytacje i mnóstwo uśmiechu!

Mamy nadzieję, że upragniona wiosna na dobre pozostanie z nami, zazieleni łąki, drzewa i trawy. Pozwoli rozkwitnąć kwiatom i na nowo zadomowić się przylatującym ptakom!

Konkurs "Kartka na Dzień Kobiet"
8-03-2022
Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet, Przedszkole nr 43 w Lublinie zorganizowało IV Ogólnopolski Konkurs Freblowski Kartka na Dzień Kobiet pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Lublin, Froebel.pl oraz Bliżej Przedszkola.

Celem konkursu było rozwijanie wyobraźni i umiejętności plastycznych u dzieci oraz odwoływanie się do tradycji, a przede wszystkim przekazanie kartek kobietom chorym i samotnym.

Kilkoro dzieci z grupy „Smerfy” (tj. Natalka M., Marcel S., Mateusz W., Julia K., Bartosz M., Milena G., Lili Z., Aleksandra P., Aleksandra M.) wzięło udział w w/w konkursie i pod okiem pani wychowawczyni lub
rodziców, wykonały samodzielnie kartki z tej okazji (jedną z technik freblowskich twórczych prac ręcznych)

Trzeba przyznać, że pomysłowość i estetyka wszystkich prac była naprawdę na bardzo wysokim poziomie. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.

Gratulujemy dzieciom wyobraźni i dziękujemy im za udział w konkursie, a rodzicom za zaangażowanie i pomoc!

wych. Magdalena Sz.

Światowy Dzień Kota
17-02-2022

W celu uczczenia Światowego Dnia Kota przypadającego na dzień 17 lutego, dzieci z grupy "Smerfy” wzięły udział w V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Po prostu koci świat” organizowanego przez Przedszkole nr 35 w Sosnowcu.
Konkurs ten miał na celu rozwijanie zdolności plastycznych dzieci i wyobraźni twórczej, ale przede wszystkim podkreślenie znaczenia kota w życiu człowieka oraz uwrażliwienie na los i potrzeby tych zwierząt.

Ostatecznie na konkurs wysłane zostały 2 bardzo pomysłowe prace: Zuzanny Gucwy oraz Milenki Grzegorczyk przedstawiające kota. Dziewczynki włożyły wiele starań, co widać w ich pracach. Jednakże nie zostały nagrodzone przez organizatorów.
Mimo wszystko dostały dyplomy za udział, a od nas wychowawców otrzymały drobny upominek za pomysłowość, estetykę i chęci.

Poniżej przedstawiam prace dziewczynek wysłane na konkurs i dyplomy za udział.

wych. Magdalena Sz.

Konkurs piosenki (online) „KOCHAMY BABCIĘ, KOCHAMY DZIADKA”
23-01-2022

W dniu 23.01.2022 r. odbył się konkurs piosenki (online) pod tytułem „KOCHAMY BABCIĘ, KOCHAMY DZIADKA”

Konkurs zorganizowało Przedszkole nr 12 w Dąbrowie Górniczej.

Nasze przedszkolaki: Lena H. z grupy „Żabki” zajęła I miejsce, a Antonina M. z grupy „Smerfy” - III miejsce.

Dzieci do konkursu przygotowały nauczycielki Agnieszka Michałowska i Agata Tyrała.
Gratulujemy!