Wydarzenia 2023
 

WYNIKI KONKURSU "Christmas stocking" (Bożonarodzeniowa skarpeta na prezenty)
 

 

Z przyjemnością ogłaszamy wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Christmas stocking" (Bożonarodzeniowa skarpeta na prezenty), który został zorganizowany przez nasze przedszkole.


Celem konkursu było podtrzymywanie tradycji świątecznej, uświadomienie dziecku międzynarodowego wymiaru świąt, rozwijanie twórczości plastycznej, umiejętności manualnych, kształtowanie poczucia estetyki, pomysłowości, koordynacji wzrokowo-ruchowej, współpraca pomiędzy dzieckiem a nauczycielem.
 

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom i nauczycielom za przesłanie wspaniałych, pomysłowych prac, zarówno w formie płaskiej, jak i przestrzennej, wykonanych ciekawymi technikami.
 

Zwycięzcy konkursu:
I miejsce – Stanisław Malicki, Przedszkole Nr 3, Jędrzejów
II miejsce – Anna Kurzyna, Przedszkole Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi, Łapy
III miejsce – Hanna Metryka, Przedszkole Samorządowe w Pacynie


WYRÓŻNIENIE- Franciszek Wilk, Szkoła Podstawowa w Miejscu Piastowym.


Nagrody za I, II, III miejsce oraz dyplomy i podziękowania za udział w konkursie dla dzieci i nauczycieli, którzy sporządzili odpowiednią adnotację, zostaną rozesłane do 15.01.2024 r.
 

Koordynatorki konkursu: mgr Paulina Żak, mgr Justyna Szlachta oraz mgr Magdalena Szamocka, Przedszkole nr 29 z Oddziałami Integracyjnymi w Dąbrowie Górniczej.

 

Ogólnopolski projekt pt. "Z Kicią Kocią maluchy zmieniają się w zuchy"
 

Przedszkolaki z grupy KRASNALE uczestniczą w II edycji Ogólnopolskiego Projektu pt. "Z Kicią Kocią maluchy zmieniają się w zuchy".

Głównym celem projektu jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych, łagodna adaptacja do warunków przedszkolnych poprzez utożsamianie się z bohaterami książkowymi oraz rozwijanie potencjału poznawczego dzieci.

Od listopada maskotka Kici Koci zagościła w naszej sali i stała się powiernicą smutków i tajemnic.

Wspólnie stworzyliśmy kącik, w którym znajdują się różne książki. Na bieżąco czytamy przygody Kici Koci i realizujemy ciekawe zadania.
 

 
 

Sensoryczne pierniczki


Dzieci z grupy "Smerfy" oraz "Muchomorki" w czasie przedświątecznym bardzo prężnie i smakowicie działały na swoich grupach. Podczas zajęć sensorycznych pt. "Pieczemy pierniczki" zapoznały się ze składnikami, które są niezbędne do wyrobu ciasta - samodzielna praca daje mnóstwo radości i satysfakcji.

Następnie PRZEDSZKOLAKI używając swojej wyjątkowej wyobraźni i pomysłowości ozdabiały przepyszne pierniczki - zabawy było co nie miara!
 


Konkurs muzyczny "Kolęda Bożonarodzeniowa"


Całe przedszkole gratuluje naszym uczestniczkom udziału w konkursie muzycznym "Kolęda Bożonarodzeniowa" organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 4 w Będzinie. Dziewczynki byłyście wspaniałe.

Życzymy dalszych sukcesów!

 


Konkurs "Warzywno-owocowe stworki"


Grupa "Biedronki" brała udział w międzyprzedszkolnym konkursie "Warzywno-owocowe stworki".

Kreatywność i pomysłowość dzieci była nieograniczona; a dzięki wsparciu rodziców powstały prawdziwe cuda.

Dziękujemy za wspaniałą zabawę i nagrody.
 


Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza
30-10-2023

W dniu 30.11. grupa "Biedronki" wyruszyła na zimową wyprawę do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Górniczej.

Na miejscu Panie przywitały nas niezwykłą historią o złodzieju marchewek; poznaliśmy zasady korzystania z biblioteki oraz ciekawe pomieszczenia jakie się w niej znajdują. Na koniec mogliśmy w pełni skorzystać z działu dziecięcego oraz podziałać kreatywnie.

 

 

Dziękujemy za wspaniały dzień!


"Czerwony Kapturek" w SOSW
23-11-2023

23 listopada grupa "Biedronki" wybrała się w dalszą wyprawę do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Dąbrowie Górniczej.

W ramach współpracy międzyprzedszkolnej nasze przedszkolaki zostały zaproszone na przedstawienie pt. "Czerwony kapturek", które zostało zaprezentowane przez dzieci wraz ze swoimi Paniami z przedszkola specjalnego.

Wszyscy byli pod wielkim wrażeniem ich kunsztu artystycznego.

 

 

Dziękujemy za wspaniałe ugoszczenie!


Odwiedziny Straży Pożarnej
22-11-2023

22 listopada 2023 r. do naszego przedszkola zostali zaproszeni bardzo wyjątkowi goście - Państwowa Straż Pożarna z Dąbrowy Górniczej.
W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą, przestrzeganiem zakazów oraz zachowaniem bezpieczeństwa.
Niezwykłym dla wszystkich przeżyciem było oglądanie wozu strażackiego, którym przybyli nasi goście. Dzieci z bliska miały możliwość podziwiać wyposażenie, jakim dysponują strażacy podczas swojej ciężkiej i jakże odpowiedzialnej pracy.

Pomimo zimowej aury, na wszystkich twarzach gościły promienne uśmiechy
Serdecznie dziękujemy naszym gościom!
 


"Jesienne zabawy" na grupie Biedronki

17-11-2023

W dniu 17.11 w grupie Biedronek zagościła prawdziwie jesienna aura. Podczas zajęć otwartych zarówno duzi, jak i mali wykazali się mnóstwem pozytywnej energii.

Ruch, wspólne zabawy i praca twórcza - to był dla wszystkich dzień pełen radości i śmiechu.
 


Zajęcia otwarte w grupie "Muchomorki"
17-11-2023

17 Listopada w grupie Muchomorki odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców, na których między innymi zostało przeprowadzone doświadczenie pt. "Wybuchajacy wulkan".

Doświadczenie sprawiło wiele uśmiechu i radości na twarzach naszych Przedszkolaków. Rodzicom dziękujemy za przybycie i wspólną zabawę.


Pasowanie na przedszkolaka
15-11-2023

Nasze najmłodsze przedszkolaki: "Krasnoludki" oraz "Żabki" uczestniczyły w wyjątkowym dla nich wydarzeniu - "Pasowanie na przedszkolaka".

Dzieci z tej okazji z pełnym przejęciem i zaangażowaniem przedstawiły program artystyczny. Temu wyjątkowemu wydarzeniu towarzyszyły uśmiechy i radość. Punktem kulminacyjnym był moment pasowania, kiedy to za sprawą pani Dyrektor i jej "czarodziejskiego ołówka" nowo przyjęte dzieci stały się pełnoprawnymi członkami naszej przedszkolnej społeczności.

Cieszymy się, iż po raz kolejny nasze szeregi zasiliły tak wyjątkowe i zdolne przedszkolaki!
 


Narodowe Święto Niepodległości
10-11-2023

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała w tym dniu niepodległość. Dlatego też 10 listopada 2023 r. odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Starszaki z grupy "Muchomorki" od paru tygodni przygotowywały się do tego ważnego wydarzenia.

 

 

Panie wraz z dziećmi przygotowały montaż słowno-muzyczny, który w prosty, przystępny sposób zachęcał do poznawania historii Polski i rozwijania postaw patriotycznych.

Przedszkolaki zatańczyły krakowiaka z zaangażowaniem recytowały wiersze, śpiewały piosenki o charakterze patriotycznym, a wszystkie grupy wyrecytowały "Katechizm polskiego dziecka" Władysława Bełzy. Była to podniosła i piękna uroczystość.


Wycieczka do Filharmonii Śląskiej
8-11-2023

W dniu 08.11.2023 przedszkolaki z grup: "Pszczółki" i "Smerfy" uczestniczyły w koncercie edukacyjnym pt. "Dyrygenckie interpretacje" w sali kameralnej Filharmonii Śląskiej w Katowicach.

Młodzi melomani zasiedli w lożach, aby wysłuchać kilku utworów muzyki poważnej.

Dzieci dowiedział się bardzo ciekawych informacji o pracy dyrygenta oraz zagrały na instrumentach do melodii "Kraina Lodu".
 


Kreatywne warsztaty plastyczne

Nasze przedszkolaki miały w ostatnim czasie, okazję wzięcia udziału w kreatywnych warsztatach z robienia Slimów oraz pachnących mydełek.

Ciągnąca się, kolorowa maź zrobiła wśród dzieciaków prawdziwą furorę, a tworzenie glicerynowych cudów pochłonęło ich w pełni. Dziękujemy.


"Święto dyni"
31-10-2023

Najmłodsza grupa przedszkolaków 31 października po raz pierwszy obchodziła "Święto dyni".

 

"Krasnoludki" poznały różnorodność dyń i wzbogaciły wiedzę na ich temat, wzięły udział w licznych zabawach ,wspólnie wykonały lampion z dyni. Ten dzień był dla wszystkich pełen wrażeń i radości.
 


Teatr "Skrzat" w przedszkolu
27-10-2023

W dniu 27 października gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów Teatru ,,Skrzat” z Krakowa.

Tego dnia obejrzeliśmy spektakl pod tytułem "Jak Marysia mała słonko złapać chciała". W bajkowej scenerii przedszkolaki powędrowały razem z Marysią w poszukiwaniu słońca, przeżywając wraz z bohaterką różne niesamowite przygody.

 


"Smerfy" w bibliotece

Dzisiejsze wyjście grupy "Smerfy" do Miejskiej Biblioteki nr 18 w Dąbrowie Górniczej było dla wielu z dzieci niezwykłym przeżyciem. Przedszkolaki słuchały z przejęciem opowiadania czytanego przez Panią oraz wyczarowywały własną zakładkę do książki.

Poznały zasady zachowywania się w bibliotece, jak również dowiedziały się w jaki sposób każdy z nich, przy wsparciu dorosłego, może wypożyczyć książkę tylko dla siebie.

To było wspaniałe przedpołudnie.

 


"Biedronki" w świecie literatury

Grupa "Biedronki" po raz kolejny miała przyjemność uczestniczyć w zajęciach organizowanych przez Bibliotekę Filia nr 18 na Mydlicach.

Tym razem poznaliśmy zwariowaną i pełną humoru historię "Jak włosy taty wyrwały się w świat", gdyż literatura nie tylko uczy, ale i potrafi bawić.

Przedszkolaki miały również możliwość stworzenia według własnego pomysłu zakładek do książek.

 

Wszyscy byli zachwyceni!

 


Egzotyczne zwierzęta w grupie "Muchomorków"
11-10-2023

Klinika Weterynaryjna AniCura Molicki spieszy z pomocą chorym zwierzętom.
11 października dzieci miały przyjemność spotkać się z pracownikiem kliniki - technik weterynarii: p. Anną Olech.

Podczas zajęć przedszkolaki poznały specyfikę pracy technika weterynarii oraz zdobyły wiedzę na temat pielęgnowania zwierząt domowych.
Dowiedziały się też co zawiera torba lekarska, mogły obejrzeć znajdujące się w niej narzędzia.
Dodatkową atrakcją była wizyta ślimaka afrykańskiego i patyczaki.

 

Dziękujemy za tak ciekawe zajęcia.

 


Wycieczka do Planetarium
28-09-2023

W czwartek (28.09.) grupy: "Biedronki" i "Muchomorki" wyruszyły z samego rana w międzygalaktyczną podróż.

 

Na miejscu prowadził ich sam Mikołaj Kopernik, ukazując tajemnicę gwiazd i planet. Dzieci miały również okazję uczestniczyć w warsztatach meteorologicznych: jak mierzyć deszcz? Czy temperaturę łatwo sprawdzić?

 

Co to jest pogoda? - te i wiele innych zagadek było przez naszych małych odkrywców z ciekawością rozwiązywane.

 

Park Śląski był dla nas prawdziwą przygodą! Na pewno z chęcią tam powrócimy.

 


Dzień kropki
15-09-2023

W piątek (15.09) grupa "Biedronki" poznała i świętowała nietypowy dzień - "Dzień Kropki".
Dzieci dzięki zaangażowaniu i uprzejmości Biblioteki Miejskiej - Filia nr 18 na Mydlicach spędziły wyjątkowy czas.

Poznały książkę "Kropka" kanadyjskiego autora Petera H. Reynoldsa - historię o kreatywności, wytrwałości i talencie, który drzemie w każdym z nas.

 

I jak to przy takich historiach bywa, później same puściły wodze wyobraźni i oddały się własnej twórczości. Artystą może być każdy.

 


Zajęcia sensoryczne
10-09-2023

Pierwszy dzień zabaw sensorycznych w grupie "Muchomorki" za nami!

Dzieci miały możliwość doświadczenia zabaw z mąką, wodą, płatkami róż i wielobarwną bibułą.

 

Było wesoło i kolorowo!

Konkurs etnobotaniczny

 

Z przyjemnością pragniemy poinformować, że Antonina Mazurkiewicz z grupy "Żabki" zajęła I miejsce w ogólnopolskim konkursie etnobotanicznym "Najlepszy przepis z wykorzystaniem dzikich roślin jadalnych", zorganizowanym przez firmę edukacyjną "Wszystko Ziele" z Libiąża.

 

Antosia przygotowała prozdrowotny syrop z młodych pędów sosny.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 


"Cała Polska czyta dzieciom"

W ramach corocznej akcji "Cała Polska czyta dzieciom", grupa "Biedronki" poznaje "złotą listę" bajek i wierszy adekwatnych do ich wieku.

Nie tylko wspólnie chodzimy do biblioteki na Mydlicach i wypożyczamy u Pań interesujące utwory literackie, ale przyjmujemy również na sali wyjątkowych gości - rodziców - którzy wspaniale "wciągają" nas w zaczarowany świat wyobraźni. Dziękujemy za zaangażowanie!

 


Wycieczka do biblioteki
22-06-2023

Grupa "Biedronki" po raz kolejny miała przyjemność być gościem biblioteki.

Tym razem głównym tematem były upragnione wakacje. Poznaliśmy zasady bezpieczeństwa podczas wypraw w góry, czy kąpieli nad akwenami wodnymi oraz rysowaliśmy mapy skarbów z tajnymi szlakami, górami, jeziorami, jaskiniami i mnóstwem dodatkowych elementów, jakie tylko wyobraźnia może podsunąć.

 


Zajęcia o Japonii na grupie "Biedronki"
6-06-2023

"Konnichiwa", czyli witamy w Japonii. Dzięki uprzejmości Pani Weroniki z Zespołu Szkół Plastycznych w Dąbrowie Górniczej dzieci z grupy "Biedronki" poznały ciekawostki o kraju kwitnącej wiśni. Sposób ubierania się Japończyków, obchodzenie świąt dla dzieci, wygląd i zajęcia w przedszkolu japońskim, różnice między kanapką polską a japońską, a nawet odwiedziliśmy wnętrze japońskiej cukierni!
Niesamowitą atrakcją były warsztaty z pisowni symboli japońskich, które wciągnęły dzieci bez reszty.
Japonio przybywamy!

 


Piknik rodzinny w przedszkolu
5-06-2023

Piknik Rodzinny to wyjątkowa uroczystość, podczas której mali i duzi, starsi i młodsi, wspólnie, w gronie rodzinnym świętują i bawią się razem.

Na przedszkolnym festynie było moc atrakcji: malowanie twarzy, straż pożarna, fotobudka, pokaz karate, wata cukrowa, gry i konkursy oraz konkurencje sportowe i zabawy ruchowe pod okiem wodzireja, który umilał czas dzieciom. Śmiech, radość i energia towarzyszyły wszystkim.

 


Dzień Dziecka
1-06-2023

Z okazji Dnia Dziecka na nasze przedszkolaki czekała niecodzienna niespodzianka!

Dzięki pasji i uprzejmości Państwa Barczewskich oraz ich przyjaciół, dzieci ze wszystkich grup mogły jak za sprawą czarodziejskiej różdżki cofnąć się w czasie. Poznały życie codzienne dawnych ludzi, stroje, przybory i narzędzia oraz wypróbowały własnych sił i umiejętności podczas strzelania z łuku z tarczy. Zwieńczeniem był pokaz walk wojowników. Kibicowaliśmy z zapałem.

 

 

Dziękujemy za wspaniałe 2 dni!


Kreatywne "Biedronki"
31-05-2023

Dzieci z grupy "Biedronki" uwielbiają działać kreatywnie. Ścieżka sensoryczna, malowanie na nietypowych "sztalugach" do muzyki klasycznej czy relaksacyjnej, zabawy muzyczno-ruchowe wg. Marii Zofii Tomaszewskiej.....takie zajęcia to czysta przyjemność. Chcemy więcej !!!!

 


XIII Miejski Turniej Języka Angielskiego
28-05-2023

Miło nam poinformować, że w XIII Miejskim Turnieju Języka Angielskiego organizowanym przez British School, nasza 3 - osobowa drużyna w składzie Wiktor, Franek i Julia zdobyła I miejsce w kat. Przedszkole.

 


Ogromne gratulacje dla Franka i Julii, którzy zajęli w turnieju I i III miejsce indywidualnie.
Bardzo się cieszymy z sukcesów naszych przedszkolaków!!! Pani Małgorzacie, bardzo dziękujemy za tak świetne przygotowanie dzieci do konkursu.


Dzień Mamy i Taty

26-05-2023

W dniach 24-25-26 maja w naszym przedszkolu odbywały się uroczystości z okazji Dnia Mamy i Taty w każdej grupie wiekowej.

 

Dzieci zaprezentowały swoje programy taneczno - wokalno - recytatorskie. Bardzo się starały, żeby wierszem i piosenką podziękować rodzicom za miłość, cierpliwość i troskę. Podczas przedstawień nie zabrakło wzruszeń i ukradkiem ocieranych łez.

Po pięknych występach artystycznych przedszkolaki wręczyły swoim rodzicom wykonane własnoręcznie upominki. Uroczystości te dostarczyły wszystkim wiele radości i szczęścia, a całusom i uściskom nie było końca.

 

Wszystkie uroczystości zostały uwiecznione na fotografiach – dzięki czemu wspaniała zabawa i niecodzienna atmosfera zostaną na długo w pamięci wszystkich uczestników.


Festiwal Piosenki i Tańca Dąbrowskich Przedszkolaków
18-05-2023

W dniu 18.05 w Pałacu Kultury Zagłębia odbył się XVII Festiwal Piosenki i Tańca Dąbrowskich Przedszkolaków.

Z tematem "Palcem po mapie" również nasze przedszkole wzięło w nim udział - zaprezentowaliśmy kraj kwitnącej wiśni - Japonię. Gratulujemy wspaniałego występu! oraz dziękujemy wszystkim zaangażowanym za pomoc, wsparcie i mobilizujące kibicowanie

 


Wycieczka do biblioteki
17-05-2023

17.05.2023 r. grupa "Biedronki" miała okazję zanurzyć się w baśniowej krainie wyobraźni i legend dotyczących smoków i dinozaurów.

Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały opowiadania o przygodach Myszosława oraz same próbowały stworzyć jego dalsze losy - pomysły były niesamowite.

 


Wycieczka do Przybynowa
12-05-2023

W dniu 12.05 grupy "Krasnoludki" i "Biedronki" rozpoczęły swój weekend wspaniałą przygodą!

Wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego "Pod Skałką" w Przybynowie była dla przedszkolaków niesamowitym wydarzeniem. Warsztaty edukacyjne, zwierzyniec, skansen, liczne pyszności ....i uśmiechy towarzyszące dzieciom cały czas - to gotowy przepis na świetną zabawę.

 


Od dinozaurów do smoków
11-05-2023

W dniu 11.05 dzieci z grupy "Muchomorki" odwiedziła Pani z Miejskiej Biblioteki w Dąbrowie Górniczej - Filia Mydlice.

Tematem zajęć były dinozaury i smoki. Dzieci dowiedziały się: jak dawno żyły, co jadły i jak spędzały czas. Przedszkolaki z zaciekawieniem wysłuchały bajki o zwierzętach, które naprawdę istniały.

 

Zajęcia długo pozostaną w pamięci naszych przedszkolaków.


Projekt "Klub Zdrowego Przedszkolaka"
9-05-2023

Kolejny projekt - kolejna przygoda "Klub Zdrowego Przedszkolaka" zaliczyły nasze dzieci na wszystkie 5 gwiazdek!

Przedszkolaki z uśmiechem i zapałem uczyły się m.in. o zasadach zdrowego odżywiania, metodach walki z bakteriami i wirusami oraz słuchały przygód dzielnego niedźwiadka Szczepana.

Zabawa połączona z nauką to prawdziwa przyjemność.

 


Warsztaty artystyczne
9-05-2023

Zarówno początek jak i koniec tygodnia był dla naszych przedszkolaków wyjątkowo kreatywny. Na zorganizowanych warsztatach przez Banny Party, dzieci miały okazję poznać tajniki tworzenia ekologicznych mydełek glicerynowych, zaś najmłodsi prawdziwych slimów.

Samodzielnie i według własnego pomysłu powstawały pachnące cuda - zabawa była wspaniała.

 


Projekt "Kubusiowi Przyjaciele Natury"

8-05-2023

 

Wszystkie misje wykonane! Nasze przedszkolaki meldują pełną gotowość i przygotowanie w celu ochrony planety Ziemi i swojego zdrowia.

 

Kubusiowi Przyjaciele Natury to MY!!!

 

 


Konkurs piosenki anglojęzycznej "My Favourite English Song"
19-04-2023

Nasze przedszkole było organizatorem pierwszej edycji konkursu piosenki anglojęzycznej pt. "My Favourite English Song", który został objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Dąbrowy Górniczej.

Konkurs odbył się 19.04.2023r. w Pałacu Kultury Zagłębia.
Dzieci z 17 dąbrowskich przedszkoli oraz szkół podstawowych z oddziałami przedszkolnymi zaprezentowały piosenki w języku angielskim wzbogacone o niesamowite choreografie, stroje oraz rekwizyty.
Dodatkowo naszą imprezę uświetniły fantastyczne animacje prowadzone przez firmę Bunny Party - organizacja imprez, występy uczniów Zespołu Szkół Muzycznych im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej oraz dwóch reprezentantek naszego przedszkola: Zuzi Gucwy oraz Zosi Tadeusz.

 

Jury podczas burzliwych obrad wyłoniło następujących zwycięzców:
I miejsce – Przedszkole nr 33 – Weronika Wolanin
II miejsce – Przedszkole nr 29 – Antonina Maślak
III miejsce – Przedszkole nr 8 – Danuta Konrad
 

W konkursie zostały również przyznane 4 wyróżnienia:
Przedszkole nr 11 – Bartosz Zając
Przedszkole nr 39 – Klara Usarek
Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 7 – Zofia Łodyga
Przedszkole nr 1 - Liliana Orczykowska
 

Zwycięzcy oraz wszyscy pozostali uczestnicy otrzymali wspaniałe nagrody dzięki naszym sponsorom i partnerom:

  • BRITISH SCHOOL DĄBROWA GÓRNICZA - GŁÓWNY SPONSOR KONKURSU. Szczególne podziękowania dla Pana Konrada Kawelczyka za wyjątkową hojność i wsparcie na każdym etapie przygotowań do konkursu.

  • Katei Karate Kyokushin

  • Bunny Party- organizacja imprez

  • Nowak-Mosty

  • Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu

Mieliśmy zaszczyt gościć podczas konkursu m.in. Zastępcę Prezydenta Miasta Dąbrowy Górniczej - panią Bożenę Borowiec, Zastępcę Naczelnika Wydziału Oświaty - panią Martę Bobrowską-Juroff, Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej - pana Kamila Dybicha , Radnych Rady Miejskiej: p. Marka Węgrzynowicza oraz p. Edwarda Bobra.

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim pozostałym gościom za obecność, a w szczególności uczestnikom konkursu za niezapomniane występy, nauczycielom i ich rodzicom za poświęcony czas na przygotowanie dzieci oraz zaangażowanym w pomoc rodzicom dzieci z naszego przedszkola.
Ogromnie się cieszymy, że to wydarzenie spotkało się z bardzo pozytywnym odbiorem społeczności naszego miasta, a wszystkie opinie i słowa uznania motywują nas do dalszych działań.

 

Dziękujemy!
 

Zachęcamy do obejrzenia reportażu oraz fotorelacji z konkursu „My Favourite English Song”
https://www.dabrowa-gornicza.pl/galerie/konkursu-piosenki-anglojezycznej-dla-przedszkoli-oraz-oddzialow-przedszkolnych-w-dabrowie-gorniczej/

Dzień Wiosny
17-03-2023
W naszym przedszkolu 17 marca wszystkie przedszkolaki radośnie powitały Wiosnę.

Dzieci z grupy "Pszczółki" przygotowały repertuar słowno-muzyczny opiewający piękno tej pory roku. Uroczystość uświetniły występy indywidualne reprezentantów wszystkich grup, którzy zaprezentowali piosenki o tematyce wiosennej.
 

 

Uczestnicy otrzymali upominki ufundowane przez Szkołę Języków Obcych British School.


Cieszymy się, że wychodząc na spacery, obserwujemy coraz więcej oznak tej pięknej pory roku.


Konkurs plastyczny "Kartka Walentynkowa"

14-02-2023

 

 

 

Serdecznie gratulujemy Wiktorii z grupy "Biedronki", wygranej w konkursie plastycznym "Kartka Walentynkowa".

 

Konkurs organizowany był przez Przedszkole Nr 1 w Dąbrowie Górniczej w dwóch kategoriach wiekowych 3,4-latki oraz 5,6-latki.

 

Życzymy dalszych sukcesów.
 


Bal karnawałowy
08-02-2023

Karnawał to czas zabaw i balów, również dla najmłodszych.

8 lutego w naszym przedszkolu został zorganizowany bal karnawałowy. W salach przedszkolnych można było spotkać księżniczki, wróżki, motylki, policjantów, strażaków i wiele innych bohaterów ze znanych i lubianych przez dzieci bajek.

Przedszkolaki świetnie bawiły się w rytm porywającej do tańca muzyki, uczestniczyły w różnych zabawach i konkursach. Niezwykle ciekawą atrakcją dla dzieci tego dnia okazała się wizyta animatora ze szkoły językowej British School, podczas której dzieci brały udział w zabawach ruchowych oraz w pokazie baniek mydlanych.

 

Wszystkim zabawom towarzyszyła radość, śmiech i spontaniczna aktywność dzieci. Bal karnawałowy dostarczył naszym przedszkolakom wielu miłych i niezapomnianych wrażeń.

 


Dzień Babci i Dziadka
02-02-2023

 

Tak wiele zawdzięczamy naszym Babciom i Dziadkom, warto uczcić ich dzień w szczególny sposób. Są to święta, które dają naszym najbliższym wiele ciepła, radości i miłości, wnuczęta mogą okazać swój szacunek. Laurka, ręcznie zrobiony upominek, piosenka, wierszyk- na tę okazję każdy prezent jest dobry. Ważne, żeby był to prezent od serca, bo takie najbardziej cenią sobie Babcie i Dziadkowie.

Dlatego, w podzięce za ich wielkie serce, w dniach 31 stycznia - 2 lutego 2023 r. odbyły się uroczyste spotkania, które stały się tradycją w naszym przedszkolu.

 

 

Pani dyrektor Beata Frankiewicz oraz nauczycielki witały ciepłymi słowami szanownych gości, składając im serdeczne życzenia. Babcie i Dziadkowie mogli podziwiać umiejętności swych wnuków prezentujących wiersze, piosenki i tańce. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role. W ten sposób mogli podziękować za trud włożony w ich wychowanie. Wszędzie słychać było gromkie „Sto lat”, które wzruszało gości.
Na koniec wszystkie wnuczęta obdarowały swoich bliskich własnoręcznie przygotowanymi laurkami. Goście ze wzruszeniem patrzyli na swoje pociechy i brawami dziękowali za występy.
Dopełnieniem uroczystych spotkań był słodki poczęstunek.