Wydarzenia 2024
 

Współpraca międzyprzedszkolna z SOSW w Dąbrowie Górniczej

5-06-2024

 

Dnia 05.06 dzieci z naszego przedszkola w ramach współpracy międzyprzedszkolnej ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym w Dąbrowie Górniczej zostały zaproszone na występ Klaunów z Wielkiej Brytanii (Flying Seagull).

W ramach podziękowań dzieci zaprezentowały układ taneczny z Festiwalu Piosenki i Tańca Dąbrowskich Przedszkoli, oraz taniec do utworu "Bratnie dusze" Cleo & Dawid Kwiatkowski.

 

Wszyscy bawili się wyśmienicie! Dziękujemy raz jeszcze.
 


Zajęcia w ramach proorientacji zawodowej - Kaufland
3-06-2024

03.06 grupy "Biedronki" i "Smerfy" dzięki uprzejmości sklepu Kaufland (Mydlice) miały możliwość uczestniczenia w zajęciach z zakresu proorientacji zawodowej.

 

Przedszkolaki poznały cały sklep - różne działy (nawet te ukryte przed klientami:), wypiekały bułki, brały udział w degustacji oraz konkursach z nagrodami. Dzieci były zachwycone!
 

 

Dziękujemy za zaproszenie.


XIV Miejski Turniej Języka Angielskiego
24-05-2024

 

To już kolejny rok gdzie nasze przedszkolaki zajmują miejsce na podium! BRAWO!

 

Miło nam poinformować, że w XIV Miejskim Turnieju Języka Angielskiego organizowanym przez British School, nasza 3 - osobowa drużyna w składzie Liliana B., Antonina M. i Lena H. z grupy „Pszczółki” zdobyła I miejsce w kategorii "Przedszkole".

 

 

Ogromne gratulacje dla Antoniny M., która zajęła w turnieju III miejsce indywidualnie.


Bardzo się cieszymy z sukcesów naszych przedszkolaków! Pani Justynie, bardzo dziękujemy za tak świetne przygotowanie dzieci do konkursu.


XVIII Festiwal Piosenki i Tańca Dąbrowskich Przedszkolaków
16-05-2024

 

16.05.2024 r. nasze przedszkole wzięło udział w XVIII Festiwalu Piosenki i Tańca Dąbrowskich Przedszkolaków. Tematem przewodnim był: "Każdy ma jakiegoś bzika, każdy jakieś hobby ma..."; nasze przedszkolaki zaprezentowały: Gimnastyka, aerobik, fitness.

 

Dziękujemy bardzo serdecznie naszym artystom, rodzicom, paniom nauczycielkom i wszystkim, którzy nas wspierali w przygotowaniach i ciężkiej pracy połączonej ze świetną zabawą.
 

 

Gratulujemy !!!


I Dąbrowski Międzyprzedszkolny Turniej o Tytuł Mistrza Gry w Warcaby
15-05-2024
Dnia 15 maja odbył się I Dąbrowski Międzyprzedszkolny Turniej o Tytuł Mistrza Gry w Warcaby.
Jesteśmy bardzo dumni za wyróżnienie jakie otrzymał nasz przedszkolak z grupy Smerfy -
Karol.
To niesamowite osiągnięcie - gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!
 

Wycieczka do Ujejsca - Alpaki

 

Początek tygodnia był dla dzieci z naszego przedszkola szczególnym wydarzeniem. Wybraliśmy się w podróż do miejsca, gdzie królują Alpaki. Te wyjątkowe stworzenia wprawiły wszystkich w zachwyt, a dzięki rozmowom z Panią prowadzącą poznaliśmy różne ciekawostki z życia tych zwierząt.

Zarówno "zielona" przestrzeń, jak i plac zabaw, trampoliny, warsztaty plastyczne, tory przeszkód oraz przyjacielski pies "Frugo" sprawiły dzieciom mnóstwo radości.
 


Odwiedziny w Bibliotece Miejskiej

Grupa "Biedronki" po raz kolejny miała przyjemność uczestniczyć w zajęciach warsztatowych w naszej Bibliotece Miejskiej - Filia Mydlice.

Poznaliśmy twórczość Hansa Christiana Andersena, a w szczególności historię "Brzydkiego kaczątka". Dzięki zajęciom powstały też piękne łabędzie.
 


Integracyjny Projekt Edukacyjny - "Miej obraz osoby niewidomej"

 

W ramach projektu "Miej obraz osoby niewidomej" nasze przedszkolaki uczestniczyły w spotkaniach o tolerancji i niepełnosprawności, z Panem Łukaszem Baruchem i jego zespołem.

Dzieci poznały nasz świat z zupełnie innej perspektywy, biorąc udział w zajęciach plastycznych, sensorycznych oraz zabawach i wielu rozmowach.
 

 

Serdecznie dziękujemy za ten niezwykły i wyjątkowy punkt widzenia.


Konkurs "Niezwykłe zakątki mojego miasta"- Wyróżnienie
23-04-2024

Dnia 23.04.2024 w Przedszkolu nr 9 w Dąbrowie Górniczej, odbyło się uroczyste wręczanie nagród za udział w międzyprzedszkolnym konkursie plastycznym "Niezwykłe zakątki mojego miasta".

Marianna Stasińska z grupy "Smerfy" otrzymała wyróżnienie. Na rozdaniu nagród obecny był również Prezydent Miasta Dąbrowy Górniczej - Pan Marcin Bazylak, który serdecznie pogratulował Mariance. 

My także życzymy jej dalszych, wspaniałych sukcesów.
 


Dzień Ziemi
22-04-2024


22 kwietnia odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość z okazji Dnia Ziemi.

 

Przedszkolaki wysłuchały inscenizacji pt. "Szumi dokoła las" w wykonaniu dzieci z grupy "Pszczółki". Razem z nimi poznaliśmy zachowania proekologiczne i liczne sposoby dbania o naszą planetę. Dziękujemy za tą pouczającą lekcję.
 


Centralne Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach

Pod koniec tygodnia przedszkolaki odwiedziły Centralne Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach.

Wycieczka zrobiła na najmłodszych niesamowite wrażenie. A dzięki Paniom przewodniczkom poznaliśmy m.in.: historię, pojazdy i międzynarodowe mundury Straży Pożarnej. Mieliśmy także przyjemność uczestniczyć w ciekawych warsztatach tematycznych. Wycieczka okazała się prawdziwym sukcesem!

 


Szkoła już tuż, tuż

Nasze kochane starszaki miały w ostatnim czasie możliwość spotkania "być może" przyszłych kolegów i koleżanek oraz zapoznania się z salami Szkoły nr 30 w Dąbrowie Górniczej. Dla wielu z naszych podopiecznych było to niezwykłe przeżycie, które na pewno zrobiło na nich wrażenie.
 


Szkoła sportowa w gościach

Dla niektórych z naszych przedszkolaków zbliżający się koniec roku szkolnego, to zarówno słodko-gorzkie pożegnanie z murami Przedszkola. Radość w związku z tym co nowe, ale i smutek za tym co minie bezpowrotnie, pozostawiając tylko niezapomniane wspomnienia.

Z tej okazji, dzieci mogły poczuć "powiew" szkolnej atmosfery podczas zajęć z uczniami Zespołu Szkół Sportowych im. Polskich Olimpijczyków w Dąbrowie Górniczej.
 

 

Dziękujemy za mnóstwo wspaniałej zabawy!


Zajęcia w ramach doradztwa zawodowego

Grupa "Pszczółki" miała przyjemność gościć jedną z mam, która pokazała dzieciom techniki dekoracji cukierniczych.

Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem trudu i precyzji włożonej w wykonanie "małych dzieł sztuki".

Dziękujemy za wspaniały pokaz i mnóstwo inspiracji na przyszłość.

 


Festiwal Piosenki Anglojęzycznej "My Favourite English Song"
21-03-2024

21 marca 2024 roku w Fabryce Pełnej Życia odbyła się II edycja Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej "My Favourite English Song" dla dzieci z dąbrowskich przedszkoli i szkół z oddziałami przedszkolnymi. Po raz kolejny wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza.

Organizatorem Festiwalu było nasze przedszkole, a współorganizatorem Nowa Sztygarka - CKZiU w Dąbrowie Górniczej oraz Fabryka Pełna Życia.


Szczególne podziękowania kierujemy do Pana Konrada Kawelczyka, własciciela szkoły językowej British School oddział Dąbrowa Górnicza, który był głównym sponsorem, ale też ogromnym wsparciem na każdym etapie przygotowań do Festiwalu.
Miło nam było gościć zastępcę Prezydenta Miasta Panią Bożenę Borowiec, Naczelnika Wydziału Oświaty Panią Martę Bobrowską-Juroff oraz Prezesa Zarządu Fabryki Pełnej Życia - Pana Wojciecha Czyżewskiego.
 

Przedszkolaki świetnie się bawiły podczas występów i zaprezentowały wysoki poziom swoich zdolności wokalnych i językowych.


Zwycięzcy konkursu to:
I miejsce - Antonina Maślak - Przedszkole nr 29 z Oddziałami Integracyjnymi
II miejsce - Milana Romanenko - Przedszkole nr 9
III miejsce - Weronika Wolanin- Przedszkole nr 33


Przyznano również 3 wyróżnienia - P4, P13, P7.
 

 

Wszystkim dzieciom gratulujemy!


Dziękujemy również pozostałym sponsorom: Katei Karate Kyokushin, Bunny Party - organizacja imprez, Zagłębiowska Izba Gospodarcza oraz partnerowi wydarzenia Zagłębiarki-Projekt Marka - strategia, komunikacja, marketing.


Dziękujemy Panu dyrektorowi Tomaszowi Woźniakowi i młodzieży z CKZiU w Dąbrowie Górniczej, którzy w profesjonalny sposób wspomogli organizację wydarzenia oraz Zespołowi Szkół Muzycznych im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej za wsparcie merytoryczne i artystyczne .
 


Konkurs Walentynkowy "Od serca do serca"
14-02-2024

14.02.2024 w naszej placówce odbył się przedszkolny Konkurs Piosenki Walentynkowej pt. "Od serca do serca".

Dzieci pięknie zaprezentowały się na naszej przedszkolnej scenie. Wszyscy soliści pokazali bardzo duże zdolności muzyczne.


Gratulujemy wszystkim uczestnikom ciekawych interpretacji utworów i wspaniałej zabawy.